Uudis

Juhiloa kättesaamine läheb tunduvalt kallimaks: kohustuslike sõidutundide hulk tõuseb oluliselt

Maanteeameti sõidueksamite autod. Foto: Sander Ilvest, Postimees, Scanpix Baltics

Maanteeameti eksamiosakonna juhataja Tarmo Vanamõisa rääkis täna “Terevisioonis” uuest eksamikorrast ning ütles, et kohustuslik sõidutundide arv, mis tuleb autokoolis läbida, tõuseb 30ni. Seni oli see 22 tundi.

See tähendab, et sõidukoolituste baashind uue korra jõustumisel tõuseb. Praegu maksab üks lisasõidutund olenevalt autokoolist 15-25 eurot, seega tuleb juurde maksta keskmiselt 160 eurot. Palju autokoolide B-kategooria juhiloa baashind täpsemalt kallimaks läheb, sõltub iga autokooli enda hinnakirjast.

Küsisime kommentaari võimaliku hinnatõusu kohta Autosõit OÜ juhatuse liikme Indrek Madari käest, kelle sõnul tõenäoliselt koolituse baashind tõuseb, aga reaalselt lubade saamine enamikel kallimaks ei lähe.

“Minimaalse ettenähtud sõidutundidega lähevad maanteeameti eksamile tänapäeval vaid üksikud inimesed ning reaalne tundide arv jääb juba praegu 28-30 sõidutunni vahele,” selgitas Madar. Seega uus määrus lähtub lihtsalt reaalsest elust ning kokkuvõttes lubade saamiseks kuluv rahahulk ei suurene.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.