Uudis

Juulis müüdi Eestis 1569 uut sõiduautot, mis on taas vähem kui eelmisel aastal samal ajal

Aston Martin DBX

Eestis jätkus uute sõiduautode müüginumbrites langus ka juulikuus, mil müüdi kokku 1569 uut sõiduautot, ja eelmise aasta juuliga võrreldes langes müük 32,1%. Käesoleva aasta seitsme kuuga on klientidele üle antud kokku 12 643 uut sõiduautot, mis jääb möödunud aasta sama perioodi tulemusele alla 17,1%.

Populaarsemate segmentide osas jätkub keskmiste ja väiksemate maasturite võidukäik, milliste osakaal kogumüügist oli juulis vastavalt 29,1% ja 24,1%. Alternatiivkütuseid kasutavad sõiduautod moodustasid kogumüügist kolmandiku, neist oli hübriidautosid 483, elektriautosid 51 ja CNG gaasiautosid 25.

Automarkide esikolmikusse mahtusid Toyota 324 uue sõiduautoga, Škoda (237 autot) ja Volkswagen (157 autot). Mudelitest oli populaarseim Toyota Yaris Cross (81 autot), järgnesid Toyota Corolla (79) ja Škoda Kodiaq (64).

Kiireid autosid on palju

Erilisematest mudelitest jääb silma neli Lamborghinit, millest üks Aventador, kaks Huracani ja üks Urus. Ferrarisid tarniti 3 (812 GTS, F8 Tributo ja F8 Spider), Aston Martini linnamaasturit DBX üks ja lisandus ka üks Rolls-Royce Cullinan Black Badge

Tarbesõidukite turg kerkis juulis plusspoolele ja klientidele anti üle 372 uut tarbesõidukit, mida oli 10,6% rohkem kui mullu juulis. Seitsme kuu kokkuvõttes on tänavu Eestis müüdud 3042 uut tarbesõidukit, mida 9,3% vähem kui möödunud aasta samal perioodil. Juulis kerkis populaarseimaks margiks Scania 54 sõidukiga, järgnesid Renault (52) ja Toyota (46). Scania oli edukaim ka veokite segmendis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.