Uudis

Kahe Tallinna kiirustabloo andmed: kiirust ületab 75 protsenti autodest

Iga neljas autojuht sõitis kiirustabloo juures õige kiirusega. Foto: Sakala/Scanpix

Nõmme linnaosa valitsus paigaldas detsembris kogukonna palvel Kadaka puisteele ja Möldre teele linna sisenevale suunale liikluse rahustamiseks kaks kiirustablood, tuvastades esimese kahe kuuga, et 75 protsenti sõidukitest ületab lubatud sõidukiirust.

Nõmme linnaosa vanema Grete Šillise sõnul tegi ettepaneku tablood paigaldada Möldre Tee Selts, kuna kahjuks on kiiruse ületamine nendel tänavatel sage ja koormus tipptunnil suur.

“Esimese kahe kuu tulemused ei ole rõõmustavad ning kindlasti peame lähiajal politseiga arutama liiklusjärelvalve tõhustamise võimalusi,” lausus Šillis.

“Mõlemal tänaval möödus tabloost kahekuulise perioodi jooksul veidi üle 215 000 sõiduki. 75 protsenti neist ületas lubatud sõidukiirust. Valdavalt ületatakse piirkiirust siiski vähe, aga kahjuks oli piisavalt ka murettekitavaid erandeid. Suurimaks kiiruseks Möldre teel mõõtis tabloo 90 kilomeetrit tunnis, Kadaka puiesteel aga lausa 139 kilomeetrit tunnis. Möldre teel on lubatud piirkiirus 30 kilomeetrit, Kadaka puiesteel 40 kilomeetrit tunnis,” lisas linnaosavanem.

Tablood alustasid tööd 20. detsembril. Keskmised sõidukiirused olid mõõtmisperioodil lubatud piirkiirusest kõrgemad – Möldre teel 35,5 km/h ja Kadaka puiesteel 44,4 km/h. Kümme kilomeetrit tunnis kiiruse ületamist pikendab pidurdusteekonda umbes kümne meetri võrra.

Kõige tihedama liiklusega päevad on Möldre teel neljapäev ja reede, Kadaka puiesteel reede, järgnevad neljapäev, esmaspäev ja laupäev.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.