Uudis

Kahtled, kas Bugatti Chiron ikka suudab 490 km/h sõita? Nüüd saad ise kindlaks teha

Bugatti Chiron SS 300+

Bugatti tehtud kiirusrekord 304 miili ehk 490 kilomeetrit tunnis, kütab kirgi ka päevi peale rekordi sooritamist ning Bugatti lisas sinna tulle veel ühe halu.

Kõigepealt on oluline teada, et kuigi kiiruserekord sooritati sõltumatu organisatsiooni järelvalve all ja Chiron tõepoolest selle kiirusega liikus, siis Guinnessi rekordite raamatusse see ei jõua, kuna sõideti ainult ühes suunas. Raamat nõuab, et katse tehtaks mõlemas suunas ja siis võetakse keskmine.

Kuna testirada, kus Chiron sõitis, on aastakümnete pikkuse sõiduga ühte pidi “ära vajunud”, siis polnud ohutu teises suunas sõita. Nii ütles Bugatti.

Seejärel võttis sõna Hennessey nimelise superauto firma juht John Hennessey, kes kiitis Bugattit saavutuse eest, aga kahtles, kas sellel sõidukil ikka oli “vaid” 1600 hobujõudu. Tema arvutused näitavad, et alla 2000 hobujõu poleks see asi tohtinud nii kiirelt liikuda.

Nende enda Hennessey Venom F5, mida juba kaua arendatakse, sihib end samuti 300 miili klubisse, aga on 450 kilo kergem kui Chiron ja palju võimsam kui rekordiauto väidetav 1600 hobujõudu.

Samas on Hennessey enda rekordautot lubanud juba aastaid ja siiani ei ole kuskilt midagi näha, seega ainukesena saab 300 miili ületanute klubi nautida Bugatti.

Hennessey Venom F5, mis peaks väidetavalt ka sõitma üle 300 miili tunnis.

Nüüd selgub, et tegu polnud niisama teistele ära tegemisega, vaid osaga väga täpselt läbi mõeldud turunduskampaaniast. Rekord õnnestus, seega nüüd saabki tuua müüki kauaoodatud Bugatti Chiron SS (Super Sport) ja lisada nimesse tähise 300+.

Auto tuleb standardis muidugi ilma turvapuurita ja ka kiirusele on pandud piirang, sest isegi Bugatti ei taha, et keegi avalikel teedel üritaks ka 400 km/h piiri ületada. Kuhu piirang tuleb, ei ole veel teada.

Küll aga on vihjatud, et soovi korral paigaldatakse ka puur, võetakse maha piirangu ja lubatakse juhil proovida tippkiirust sellel samal Ehra-Lessieni ringrajal. Kui ikka julgust on.

Hind? Umbes 4,6 miljonit eurot. Toodetakse 30 autot. Te peate olema vähemalt sama kiire, kui Bugatti ise, et see auto endale saada.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.