Kaks Itaalia elektriautot, millest sa tõenäoliselt kuulnud pole

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Genfi autonäitusel avaldati kaks uut Itaalia autotootja elektriautot: Pininfarina Battista ja Italdesign DaVinci.

Mõlemad ettevõtted on pigem tuntud disaini majadena, tootes disaine tihti peale teistele autotootjatele. Italdesign kogus näiteks hiljuti tähelepanu Nissan GT-R 50 erimudeliga. Pininfarina on aga olnud pikaajaline koostööpartner Ferrarile abistamaks 458 Italia ja F12 Berlinetta disainidega.

Nüüd tutvustavad mõlemad brändid aga täitsa enda nimelisi autosid. Mõlemad on elektrilised, kiired ja itallaslikult stiilsed.

Pininfarina Battista

Battistal on kokku 4 elektrimootorit (2 kummagi telje peal), tootes kokku 1 900 hj. Itaalia autotootja väidab, et see tagab kiirenduse seisult sajani alla kahe sekundi. 300 km/h peaks saabuma alla 12 sekundi ja tippkiirus peaks küündima 350 km/h.

Superauto on ehitatud sama platvormi peal nagu Horvaatia superauto Rimac. Itaallased on aga kindlaks teinud, et nende superauto oleks selgelt eristatav Rimacist, muutes selle välimust ja proportsioone.

Kuigi ilu on vaataja silmades, on raske vaielda Pininfarina disaini vastu. Tegu on väga kena sõidukiga ja kindlasti rõhub Itaalia autotootja oma nime ja auto välimuse peale üsna palju.

Raha küsib Pininfarina oma Battista superauto eest 2-2,5 miljonit eurot.

Italdesign DaVinci

Erinevalt Battistast on DaVinci praktilisem sõiduk, sest tegu on 4-ukselise superauto kontseptiga. Samuti erinevalt Pininfarinast on Italdesigni sõiduk hetkel pelgalt kontseptauto staatuses.

Sellegipoolest on tegu ühe väga nägusa sportsedaaniga. Võimas esiots, natuke Ferrarit meenutav tagaots ja “kajaka tiibade” tüüpi avanevad uksed, mille läbi saab siseneda nii esi- kui ka tagaistmetele.

Hetkel pole Italdesign kinnitanud plaane DaVinci tootmisest. Pigem on nende sõnul tegu platvormiga, mille baasil pakuvad nad sportliku elektrilise sedaani lahendust erinevatele automarkidele.

DaVinci kontseptauto saaks kerge modifitseerimisega ühildada ka traditsioonilisema sisepõlemismootoriga, kui seda vaja peaks minema. Elektrilisena saab paigaldada ühe elektri mootori nii esi- kui ka tagasillale.

Täpsemaid tehnilisi andmeid Italdesign ei avaldanud, kuid tõenäoliselt oleneb see kõik, milline automark antud platvormi kasutama peaks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.