Uudis

Oluline: ohtliku vasakpöörde tegemisel on kaks elutähtsat reeglit, mida ei tohi unustada

Liikluses on üks väga ohtlik manööver, mida tuleb ette piisavalt sageli, et sellele eraldi väike nupuke pühendada: selleks on vasakpööre kohas, kus selleks puudub eraldi rada.

Eriti hull on see manööver asulavälisel teel, kus kiirused on 90 km/h ja rohkem. Sisuliselt tuleb auto peatada keset liiklust, kus kõik liiguvad täiskiirusel. Seisev märklaud.

See on manööver, kus iga pisiasi loeb, aga kaks asja on kõige-kõige olulisemad.

Ära keera rattaid välja!

See on nüüd see, mille peale paljud ei tule, aga kõik peaks pealuu sisse raiuma omale. Paneks lausa kolm hüüumärki, aga see pidi olema märk kergemast hullumeelsusest. Siiski: see teadmine võib päästa su elu.

Kui sa jääd vasakpööret ootama ning rattad on pööramise suunas välja keeratud, siis võib juhtuda väga hirmsaid asju. Kui juhtub must stsenaarium ja taganttulija ikkagi ei saa pidama ja sõidab sulle tagant sisse, siis väljakeeratud rataste korral lendab auto kindlasti vastassuuna vööndisse, sest rattad on ju sinna suunda keeratud. Ja kui seal keegi on, siis…

Võib-olla tagant otsasõit ei olegi üldse tugev, värvivead ja uus stange. Aga piisab, kui see sind kasvõi pool meetrit vastassuuna vööndisse lükkab, et kõik lõppeks palju hullemini.

Hoia rattad otse ja hakka keerama alles siis, kui tee on vaba, kõik on turvaline ja alustad liikumist vasakpöördeks. Kas jäi meelde? Tore, siis räägi ka sõbrale ja perele.

Suunatuli

Selle pöörde puhul suunatuld lihtsalt ei tohi unustada. See on eluliselt oluline. Lülita sisse tunduvalt varem, kui muidu. Ära tee nii, et pidurdad juba hoo maha ja jääd pöördevõimalust sihtima ilma suunda kasutamata ning toksad kangi alles siis, kui pöörama hakkad. Surma tahad saada või?

Võid kindel olla, et kui hakkad pöördeks aeglustama, ilma suunatuleta, siis keegi tahab selle peale sinust mööduda vasakult, just sealt poolt, kuhu tahad pöörata. Sa PEAD peeglisse vaatama, seda nagunii. Aga see ei päästa, kui sina hakkad keerama ja mööduja on juba pimenurgas kiirusel vähemalt 90 km/h.

Pane suund varakult sisse. See annab tagantulijale aega oma tegevusi planeerida. Ta ei hakka vasakult sinust mööda sõitma ning ta jõuab ka hinnata paremalt möödumise võimalusi. Samuti juhul, kui keegi tegeleb kõrvaliste asjadega (telefon!), siis talle jääb võimalus silmanurgast vilkuv kollane ära registreerida enne, kui tuleb hakata pidurit vajutama.

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.