Uudis

Kallis, aga stiilne: igaüks saab oma Mazda MX-5 muuta selliseks klassikuks

Ant Anstead ja Tipo 184

Projekti nimi on Tipo 184 ja seda veab eest Ant Antstead, keda tõsisemad fännid mäletavad saatest “Wheeler Dealers”, kus tema täitis peale Edd China lahkumist meistrimehe rolli.

Nüüd on ta ette võtnud eriti laheda projekti, kus teise põlvkonna Mazda MX-5 (NB) osadega saab ehitada legendaarse vormelauto Alfa Romeo 158 sarnase sõiduki.

Kui 158 nimi tulenes 1,5-liitrisest mootorist, millel 8 silindrit, siis Tipo 184 tulenebki Mazda 1,8-liitrisest mootorist, millel 4 silindrit.

9400 eurot on alles algus

Tegemist on kit-car projektiga ning stardikomplekt sisaldab peamiselt raami ja kerepaneele. Hinnaks on 9400 eurot, millele lisanduvad maksud, aga see on alles algus.

Loomulikult läheb sul vaja ka doonorautot ehk Mazda MX-5 (hetkel on Eestis müügil üks auto hinnaga 3200 eurot), aga järjest hakkavad lisanduma järgmised detailid nagu rool, rattad, istmed ja kõik muu. Nende hindu veel välja öeldud ei ole, kuigi komplektid on ettevõtte kodulehel juba üles pildistatud.

Seega ilmselgelt ei saa tegemist olema maailma kõige soodsama projektiga, aga arvestades, et keegi teeb kõik sobivad jupid valmis, õpetab neid kokku panema ja tulemuseks on ülimalt cool Tipo 184, siis noh, see on kõigest raha! Ja Alfa Romeo 158 on igal juhul palju kallim.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.