Kas 1. juulist muutuvad DPF filtri eemaldamine ja kiibituuning karistatavaks?

DPF filtri läbilõigeFoto: Hatsukari715, Wikipedia

Käesoleva aasta 1. juulist pidi jõustuma seadus, mis annaks õiguse teha ettekirjutus autotöökojale, mis teenusena tahmafiltri eemaldamist pakub.

Enamasti tuleb DPF-süsteemi ehk tahmafiltri eemaldamine välja auto korralises ülevaatuses, aga mitte alati. Heitgaaside mõõtetulemused võivad omavoliliselt muudetud DPF-süsteemi puhul olla isegi normis, kuid auto saastab siiski õhku tehasetingimustega lubatust rohkem.

Ministeeriumi eelnõuga sooviti üle vaadata ka kiibituuningut. Piirangute mahavõtmisega tahetakse tavaliselt anda autole juurde võimsust, väidetavalt kulub nii ka vähem kütust. Samal ajal aga läheb paigast heitmete hulk ning auto saastab keskkonda rohkem kui tehasest tulnuna tohiks.

Uurisime maanteeametist, mis seisus seadus on ja kas 1. juulist hakkab see kehtima. Jürgo Vahtra, maanteeameti tehnoosakonna juhataja vastas Autogeeniusele, et see ettepanek on liiklusseaduse muudatuste paketis, mille vastuvõtmine on edasi lükkunud.

“1.07.2020 see muudatus veel ei jõustu ning praegu me ei oska prognoosida, millal see võiks juhtuda,” lisas Vahtra.

Mida DPF üldse autos teeb ning miks seda ei tohiks eemaldada, loe SIIT.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.