Uudis

Kas 472 hj (rattast!) teeb sellest maailma võimsaima Toyota GR Yarise?

Toyota GR Yaris saabus eelmisel aastal suurte ootuse saatel ja need ka täita, paljude jaoks lausa ületadagi. Seega pole see ka väga suur üllatus, et möödunud aasta tähelepanuväärsem sportlik auto on sattunud erinevate autotuunijate tähelepanu alla.

Juba tehasest tulles on sellel maailma võimsaim 3-silindriline mootor, kuid Austraalias pesitseva Powertune’i töötajate meelest pole sellest ilmselgelt küllalt.

Varasemalt on austraallased juba saanud tähelepanu, kui GR Yarise mootori võimsus tõsteti 429-hobujõuni. Väidetavalt oli Achilleuse kannaks mootori kütusevarustus, mis ei lubanud suuremaid numbreid püüda.

Uue kütusepumba ning mootori ja nukkvõlli ajastusega mängimine lahendas mainitud probleemi. See tähendab, et nüüd on neil teadaolevalt maailma võimsaim GR Yaris, mille võimsus küündib 472,8 hobujõuni.

Võimsus on rattast mõõdetuna

Tasub mainimist, et mõlemad mõõtmised on dünopingis rattast mõõdetud. Seega auto ehitajad ise arvavad, et mootor toodab tõenäoliselt üle 500 hj.

Samuti on väidetud, et dünopingi testide ajal pole täheldatud ühtegi märki, mis viitaks mootori probleemidele. Videos, kus testid tehakse väidetakse, et tõenäoliselt saaks võimsust tõsta veelgi ja ka sellega suudaks mootor kenasti toime tulla.

Tasub meeldetuletada, et tegemist on siiski 1,6-liitrise 3-silindrilisega turbomootoriga, mis on nüüd siis pea sama võimas, kui viimane Porsche 911 GT3.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.