Uudis

Kas auto esiklaasi hind mõjutab ka kvaliteeti?

Tõestisündinud lugu. Geeniuse portaali töötajal oli vaja enne ülevaatust ära vahetada mõrane esiklaas. Tubli ja virk inimene võttis pakkumised neljast kohast ning sai väga erinevad hinnad.

Seejärel tekkis küsimus, et kui klaasidel on päris korralikud hinnavahed, siis, kas kallim klaas on ka parem ja vastupidavam?

Autoks oli Saab 9-3, millel ainuke klaasiga seotud elektrooniline sõiduabi oli vihmasensor. Soojendust esiklaasil ei olnud. Hinnapakkumised olid järgnevad:

Firma 1: Esiklaas 250 €
Firma 2: Esiklaas vihmasensoriga 169,00 (Euroopa toode, B-Varuosa)
Esiklaas vihmasensoriga 199,00 (Euroopa toode, A-Varuosa)
Firma 3: soodushind 145€ (Guardian või SHATTERPRUFE), Nordglass Poola tootja 135€.
Firma 4: esiklaas 199 eurot

Hinnaerinevus 115 eurot

Seega on hinnaerinevus lausa 115 eurot. Küsisime Sven Freibergilt, kes on Windrox OÜ (Carglass) divisjoni juht, kas eri hinnaklassi klaasidel on ka kvaliteedis mingi vahe või mida peaks silmas pidama?

Freibergi sõnul on üks põhjus kindlasti puhtalt klaasimüüja sisseostuhinna ja soodushindade erinevused ehk tavaline ettevõtluspraktika.

Kas tehasetootjad või ainult järelturu tootjad

Kui rääkida aga hinnaerinevusest tootjate lõikes, siis võib klaaside tootjad jagada kaheks.

1)need, kes toodavad nii autotehastele (logodega) klaase kui ka järelturule mõeldud klaase

2)need, kes toodavad ainult järelturu klaase

Esimesel juhul on tootjatel kasutuses rohkem teavet ja tööriistu konkreetse margi ja mudeli tarvis tootetavatele detailidele, kui neil tootjatel, kes toodavad ainult järelturu tooteid.

Üldjuhul on nende tootjate, kes toodavad ka autotehastele (logodega) klaase, toodang mõnevõrra kallim.

Kvaliteedis suurt vahet ei tohiks olla

Kallimal ja odavamal klaasil võib, mingil määral, vahe esineda klaasi kvaliteedis, mõningad optilised defektid või kõikumine klaasi kumeruses/suuruses. Üldjuhul esineb selliseid kõrvalekaldeid aina vähem.

Klaasi purunemise kindlusel või kulumisel märkimisväärseid erinevusi ei esine.

Uuemate autode puhul, millel on klaasi taga mitmeid juhiabisüsteeme, võib esineda olukordi, kus ainult järelturule tootjate klaasidel võib esineda optika defekte, mis võivad segada juhiabisüsteemide toimimist.

Need probleemid aga tulevad koheselt klaasi vahetamise järgselt tehtava kalibreerimise käigus välja. Seega on oluline, et kui on kaasaegsem auto, siis klaasivahetajal oleks vahendid selliste kalibreerimiste tegemiseks.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.