Uudis

Kas eelistada uut hiinakat või Eesti protirehvi?

Lamellrehvid, naelrehvid, odavad rehvid, kallid rehvid. Testivõitjad ja need, mida ei leia ühestki testist. Ehituspoes müüdavad rehvid ja spetsiaalses rehvipoes müüdavad rehvid.

Valik ajab silmad kirjuks ning hinnad panevad kukalt kratsima. Mida aga teha kui tahaks lihtsalt head ja odavat rehvi? Osta kaks erinevat, ütleksid mõned, aga äkki on veel mingi võimalus.

Lisaks tuntud tootjatele, on viimastel aastatel turule tulnud üha enam veidi tundmatuid Kagu-Aasia tootjaid, kelle rehvid kohati mitu korda odavamad. Nende odavate hiinakatega üritab turul võistelda ka Eestis taastatud ehk protekteeritud rehve tootev Wolf Tyres.

Hästi lihtsustatult käib protekteerimine nii, et vana rehvimuster lihvitakse maha, karkass kaetakse uue kihiga ning sellesse pressitakse uus korralik muster, mis autot juba kindlalt teel peaks hoidma.

50 euroga rehv kõlbab sõita?

Rehvi hind jääb mõlemal juhul 50 euro piiresse, kuid kas need rehvid ka sõita kõlbavad?

“10-15 aastat tagasi arvasime, et Hiina rehvid ei ole ümmargused, aga täna me näeme, et Hiina tehnoloogia on hästi suure hüppe edasi teinud.” kirjeldab Eesti Rehviliidu juhatuse liige Marek Moorus, kes leiab, et iga Hiina rehv on parem kui protekteeritud rehv.

“Protirehvi kartus pärineb 90-ndate algusest, kui kvaliteet oli väga kõikuv, aga täna ei ole vahet, kas see on uus kvaliteetrehv või kvaliteetne protekteeritud rehv,” leiab tehnoloogiakonsultant Andres Meesak.

Kuivõrd arvamusi ja hirme leidub taastatud rehvide kohta hulgim, ei jää “Laseril” muud üle kui rehvid ise ära proovida.

Tänaõhtuses saates lähevad vastamisi kaks turu odavamat tegijat – Wolf Tyres All Season hinnaga 45 eurot tükk ja HIFLY Win-Turi 212 hinnaga 41 eurot tükk.

Kas rehviostul tasub eelistada kodumaist või mitte, selgub juba täna õhtul kell 20:00 TV3 saates “Laser”.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.