Uudis

Kas Mazda toob tagasi kuulsa RX-seeria? Nürburgringil katsetakse vankelmootorit

Kui Mazda sportauto RX-8 tootmine aastal 2012 lõpetati, pandi keskkonnanõuete tõttu punkt ka võimsale ja kauakestnud vankelmootorite pärandile. Ehkki Hiroshima autotootja mudelivalikus täidab sportlike elamuste kohta nüüd vaid MX-5, oodatakse autokogukondades siiski pikisilmi rootormootorite tagasitulekut.

Mazda on meid kiusanud mitmeid aastaid, tuues autonäitusele rabavalt kauneid RX-Vision kontsepte ning patenteerinud rootoritega seotud tehnikat. RX-seeria tagasitulek tundub nüüd aga veelgi tõenäolisem, sest Mazdat on märgatud Nürburgringil testimas kamuflaažis esiotsaga RX-8-t.

Videos kuuldud kõrgetele pööretele küündivatest häältest võib järeldada, et tegu on ilmselt rootormootoriga. Ei tunduks loogiline, kui Mazda katsetaks koos inseneridega kaheksa aasta vanust masinat ja jõuallikat, seega võib täitsa tegu olla täiesti uue vankelmootoriga.

Autotootja on ka kinnitanud, et rootorid tulevad kindlasti tagasi kuid tõenäoliselt elektriautode sõiduulatuse pikendajatena. Mazda oli üks esimesi ja ainsaid marke, kes oma autodes vankelmootoreid kasutas, rakendades neid peamiselt legendaarsetes RX-seeria sportautodes. Esimeseks rootormootorgia Mazdaks oli 1969. aastal välja lastud Cosmo ning viimaseks RX-8.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.