Uudis

Kas mupol on õigus romuautosid vanarauda viia?

BMW teisaldamine Puhangu tänaval. Foto: Mupo

Tallinn on alustanud aktiivset võitlus parkimiskohti kinni hoidvate ja linnapilti rikkuvate romusõidukitega. Eile jagasime videot, kus Haabersti linnaosas üks Honda Civic haaratsiga üles tõsteti ja vanarauakonteinerisse visati.

Selle Honda puhul oli mupol olemas omaniku luba auto utiliseerimiseks. Samas korjatakse ära ka autosid, mille puhul ei ole omanikega kontakti või kokkulepet saavutatud. Mis saab nendest sõidukitest ja kas mupo võib ka need ära hävitada?

Matu viib romud hoiule

Küsisime selgitusi ja vastab Tallinna Munitispaalpolitsei avalike suhete peaspetsialist Meeli Hunt:

“Kui tegemist on romusõidukiga ja me ei ole omanikku tuvastanud, siis alustame menetlust jäätmeseaduse alusel. Jäätmeseadus annab meile õiguse romu hoiule võtta. Kui omanik ei ole aasta pärast oma sõidukile järele tulnud, siis on meil õigus see utiliseerida (või maha müüa).”

Kui omaniku luba ei ole, siis haaratsit ja konteinerit kohe ei kasutata. Autod teisaldatakse mupole kuuluva puksiirautoga Matu (tore viide multifilmile “Autod”) ning paigutatakse Lasnamäel asuvasse valvega parklasse. Seal need siis ootavad omanikku, kuniks aeg täis saab.

Päisepildil olev 3. seeria BMW teisaldati Põhja-Tallinnast 21. jaanuaril. Kui omanik puudust tunneb, siis teab, kust seda leida.

Märksõnad: , , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.