Uudis

Kas teadsid, milline huvitav seos Eestiga on kuulsal Porschede tuuningufirmal RUF?

1997. aasta Ruf CTR2, millel 520-580 hobujõudu ja tippkiirus ligi 350 km/h Foto: The Car Spy, Wikipedia

Kui lugeda ingliskeelseid artikleid kuulsa Porsche tuuningfirma RUF kohta, võib märgata, et päris tihti räägitakse seal Eestist, või vähemalt sõna “Estonia” käib sealt päris sagedasti läbi.

Paraku pole tegemist siiski Eesti kui riigiga, veel vähem Ruf Eesti AS’iga, kes on kodumaa vanim ilutulestikke korraldav ettevõte. Estonia Ruf on hoopis naisterahva nimi, kes on Ruf Automobiles ettevõtte üks juhtidest.

Reisibussidest ülikiirete Porschedeni

Alois Ruf seenior asutas 1939. aastal autotöökoja nimega Auto Ruf, millest kasvas välja ka esimesed katsed oma autosid disainida. Esimestel aastakümnetel oli suurimaks eduks 1955. aastal disainitud reisibuss.

Ümbritsetud autodest ja masinatest kasvas asutaja poeg Alois Ruf juunior üles muidugi sportautode entusiastina. Alois jr. kasutas oma isa garaaži, et nokitseda erinevate Porschede kallal.

Estonia ja Alois Ruf avaldamas Ruf CTR Yellow Bird sportautot 2017. a. Genfi autonäitusel

Pärast Alois Ruf sen. surma võttis Alois jr. ettevõtte juhtimise üle, keskendudes puhtalt oma kirele: Porsche sportautod. Sellest ajast peale on Ruf ehitanud Porsche sportautodest metsikuid masinaid.

Alois juunior ei juhi aga firmat üksi, vaid koos oma naisega, kelle nimi on huvitaval kombel Estonia Ruf. Abikaasa on mõjutanud ettevõtte otsusi kohati vägagi suurel määral.

Näiteks oli ta suur pooldaja ideele Porsche Boxsteri baasil sportauto ehitamisest RUFi nime all. Kui RUF piirdus seni puhtalt erinevate 911 tuunimisele ja ümberehitamisele, lisati mudelite sekka 3400S roadster just tänu Alois abikaasale.

Edukas naine autotööstuses

Veebilehe Torque intervjuus räägib Estonia Ruf, et ta oli alati autodest huvitatud, kuid peamiselt segasid tema kõrvalisi huve õpingud või karjäär.

Porsche Boxsteri baasil ehitatud Ruf 3400S

Intervjuus Torque’iga mainib Estonia, et töötamine naisena valdavalt meeste poolt domineeritud automaailmas ei ole sugugi raske. “Peamine on meeskonnatöö ja see, et töö oleks lõbus,” lisas proua Ruf.

Samuti on Estonia leidnud, et mitmete klientide abikaasad ei saa kuidagi automaailmast ja nende teise poole entusiastist aru. Kuid Estonia on suutnud näidata ilu autodes ja seda, kuidas neid tõeliselt hinnata.

Seega nüüd tead, milleks justkui mainitakse Eestit, kui räägitakse kuulsast Porsche tuunimisfirmast RUF. Kahjuks küll puudub Estonia Rufil meie teada igasugune muu side Eestiga peale huvitava eesnime.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.