Kas tõukerattur sobib sõiduteele autode vahele?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Eesti liiklusseadus lubab jalgrattad sõiduteele autode vahele sõitma, kui selleks pole eraldi rattateed, ent tänavatele tekib üha rohkem erinevaid liikureid, mille puhul olukord nii selge ei tundu.

Geeniuse portaal kirjutas hiljuti elektrilisest tõukerattast, millega sõitnud ajakirjanik väitis, et liikus sellega sõiduteel. “Sain varakult aru, et mööda kõnniteid on 25 km/h sõita vale – ohustasin jalakäijaid, pidin pidevalt äärekividest üles-alla saama ja tänavasillutisel raputas. Niisiis keerasin rahus sõiduteele, kus teepind on palju siledam. Kui Laikmaa tänaval olid kahes sõidureas bussid ja mina sõitsin nende vahelt läbi foori juurde stoppjoone ette seisma (nagu kogu Euroopas rollerid teevad), siis oli pisut kitsas. Veerenni-Tehnika ringristmikut ületades oli ka pisut kitsas,” kirjutas tõukeratta sõitja.

Seadus lubab tõukeratta teele

Kehtiva liiklusseaduse § 31 lõige 2 ütleb, et “Jalgratta ja pisimopeediga võib sõita jalgrattarajal või jalgrattateel või võimalikult sõidutee parema ääre lähedal”.

Sama seaduse § 2 punkt 56 defineerib, et “pisimopeed on vähemalt kaherattaline sõiduk, mille suurim kasulik võimsus sisepõlemismootori korral või mille suurim püsi-nimivõimsus elektrimootori korral ei ületa ühte kilovatti ja valmistajakiirus ei ületa 25 kilomeetrit tunnis”.

Antud artiklis oli teemaks just elektriline tõukeratas, mille tippkiirus oli 25 km/h ja võimsus 0,25 kilovatti.

Hea lugeja, kommenteeri, kas sellise sõiduki liiklemine sõiduteel on sinu arvates õige?

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.