Uudis

Katse: piilusime koos politseiga autodesse, et näha, mida inimesed on nähtavale unustanud

Foto: Geenius Meedia

Politsei kutsus eile Autogeeniust ja teisi väljaandeid kaasa reidile Põhja-Tallinnasse, et koos vaadata inimeste autodesse. Eesmärgiks juhtida autoomanike tähelepanu sellele, et autosse jäetud asjad, ka kõige väärtusetumad, võivad tõmmata varaste tähelepanu.

Inimestel, kaasa arvatud minul, on petlik arusaam, et vargused toimuvad peamiselt öösel, pimedal kõrvaltänaval ja väga planeeritult. Tegelikult on varga kõige suurem abimees autoomanik ise – hajameelne ja hooletu.

Varastada saab ka tipptunnil poe parklas

Statistika järgi on autodest asjade varastamise kõige esimene viis tähistatud sõnadega “Uks lukustamata/vaba sissepääs” (vt. tabelit loo all).

See tähendab, et ka tipptunnil, kaubanduskeskuse parklas võib teie spordikott või sülearvutikott tagaistmelt minna mõne sekundiga ja seda seetõttu, et unustasite ukse lukustada või ei kontrollinud, kas ikka läks lukku. Varas saab suhteliselt rahulikult lihtsalt kõndida ja auto ukse linke katsuda.

Politseireidi käigus vaatasime koos autodesse ning kellel oli midagi nähtaval, sellele jäeti infoleht kojamehe vahele. Kellel tundus natukenegi väärtuslikum kraam olevat, sellele helistas politsei kohe ka isiklikult.

Sellise teate leidsid eile ligi 100 autoomanikku Põhja-Tallinnas. Foto: Geenius Meedia

Põhja prefektuuri kesklinna piirkonnavanema Liisa Merekivi sõnul piilus eile seitse politseipatrulli Tallinna kesklinna ja Põhja-Tallinna piirkonnas umbes 880 autosse.

Erinevaid esemeid leiti kokku 87 autost. 30 autoomanikuga vesteldi vahetult pärast kontrolli ka telefonitsi ja juhendati, et esemeid ei tasu nähtavale kohale jätta, sest see tõmbab varaste tähelepanu. Ühtlasi räägiti inimestega parklates kohapeal. Inimesed olid teavitustöö eest politseile väga tänulikud.

Peamiselt jäeti sõidukitesse käekotte, spordikotte ja sularaha. Leidus ka muusikainstrumente, tööriistakohvreid, sülearvuteid ja rehve. Ühes autos oli näiteks kassaaparaat.

Sissemurdmise viis2017201820192020 (kuni 10. veebruar)
Uks lukustamata/vaba sissepääs19316214022
Akna lõhkumine18410611615
Luku lõhkumine4727281
Aken lahti354
Leitud võtmega144
Valevõtmega1071
Muu/märkimata82877713
Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.