Uudis

Kaubanduskeskuste parklates hakatakse pühade ajal valesti parkijatele agaramalt trahve kirjutama

Foto: Mihkel Maripuu / PM / Scanpix Baltics

Tallinna munitsipaalpolitsei tugevdab pühadeeelsel ajal suuremate kaubanduskeskuste juures parkimiskontrolli, et vältida võimalikku parkimiskaost. Tunniajase reidiga saadi ühest parklast kätte 50 rikkujat.

“Valesti parkimine on Tallinnas suurim probleem – 90% meie infotelefonile tulevatest telefonikõnedest ja kirjalikest avaldustest puudutavad just nimelt valesti parkimist, seda eelkõige kesklinnas ja magalarajoonides,” rääkis Mupo juhataja Aivar Toompere.

“Aastavahetusel läheb aga parkimiskord käest ära kaubanduskeskuste juures. Seal pole osturallile suunduvate inimeste leidlikkusel piire – pargitakse keelava märgi alla, ülekäiguradadel, lillepeenardes ja haljasalal,” loetles parkijate lemmikparkimiskohti Toompere.

Ühe tunniga poolsada valesti parkijat

Mõne päeva tagune tunniajaline reid Ülemiste kaubanduskeskuse juures näitas, et parkimise distsipliin kiirel pühadeeelsel ajal on vägagi halb – tunni aja jooksul tabati ligi 50 valesti parkijat.

Enamikel juhtudel piirduti suulise hoiatusega, ent paarkümmend juhti said klaasipuhastaja vahele ka hoiatustrahvi.

“Eriti murelikuks teeb see, et  järjest tihedamalt kohtame olukordi, kus täis elujõus autoomanik pargib oma sõiduki mugavusest invakohale. Valus on vaadata, kui invakohale parkinud luksusautost jalutab välja silmatorkavalt heas elujõus noor inimene. Meie keskel on palju puudega inimesi, kellel on liikumisega raskusi ning kelle jaoks invakohad on spetsiaalselt toodud kaubanduskeskuste sissekäikude lähedale,” sõnas ta.

Asi pole ainult seaduses, vaid turvalisuses

Toompere sõnul on liiklust takistaval valesti parkimisel veel teinegi oluline aspekt. “Aga mis juhtub siis, kui kaubanduskeskuses tekib reaalne kriisiolukord ning kohale saabunud pääste, kiirabi ja korrakaitse ei pääse hädasolijaid abistama, sest seda takistavad valesti pargitud sõidukid? Mõtelgem selle peale, selline olukord võib tekkida ja siis on juba hilja.”

Mupo hoiab kaubanduskeskuste parklatel silma peal ning ootab ka kaubanduskeskuste turvatöötajate aktiivsemat sekkumist valesti parkimiste puhul.

Loe ka meie õpetust, kuidas pühade ajal parklas endale parkimiskoht leida.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.