Kaur Kuurme: miks Rehviliit politseiga reide teeb

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
MTÜ Rehviliit protestis 2016. aastal Keskkonnaministeeriumi juures rehvide taaskasutussüsteemi vastu. Pildil MTÜ Eesti Rehviliit tegevjuht Kaur Kuurme. Foto: Liis Treimann, PM / Scanpix Baltics

Autogeenius tõstatas hiljuti küsimuse, miks kaasab politsei rehvikontrollimise reididesse ka rehviliidu. Avaldame siinkohal ka MTÜ Eesti Rehviliidu juhi Kaur Kuurme vastuse.

Geeniuse portaal tõstatas küsimuse, miks käib Rehviliit koos politseiga reididel, et autode talverehve kontrollida. Vastuseks on see, et täidame MTÜ Eesti Rehviliidu põhikirjalist eesmärki, kus üheks tegevuseks on märgitud ka keskkonnasõbraliku mõtteviisi ja ohutu liiklemise propageerimine.

Läbi selliste aktsioonide saab liiklejate tähelepanu suunata rehvide olulisusele liikluses.

Lisaks saame ka statistikat, milliste rehvidega liigeldakse. Näiteks 2017. aasta detsembris kontrollisime 81 sõidukit, 53 sõiduautot, 21 kaubikut, 7 veoautot ning ühte reisibussi.

Sõiduauto rehvide keskmine mustrisügavus oli 6,6 mm ning see näitaja on aasta aastalt paranenud. 70% sõiduautodest ja kaubikutest kasutas naastrehve ning 30% lamellrehve.

Kulumispiirini 3 mm olid sõidetud 3 sõiduki rehvid, mis teeb 2% kontrollitud sõidukitest.

Nõuetele mittevastavad rehvid ehk mustrisügavusega alla 3 mm olid 2 sõiduki rehvid (1,48%). Need sõidukijuhid pääsesid hoiatusega, kuna alla kulumispiiri oli sõidukil vastavalt 1 ja 2 rehvi.

Nendele viiele sõidukijuhile soovitasime esimesel võimalusel rehvid ära vahetada, kusjuures me ei soovitanud mitte ühtegi ettevõtet või töökoda, kus nad seda tegema peaks. See on autojuhtide vaba valik, kus nad seda teevad.

Oluline on, et nad seda teeksid, mitte ei ootaks kevadeni, sest lõpuni sõidetud rehvi pidamisomadused on märkimisväärselt kehvemad, kui uuel rehvil või siis poolkulunud rehvil ning liikluses on nad ohuks nii endale, kui ka kaasliiklejatele.

Ühtlasi täname Eesti Politseid selliste aktsioonide korraldamise eest ning loodame, et need jätkuvad ka edaspidi. Nagu ka viimasest Maanteeameti statistikast võis lugeda, siis liiklussurmade arv oli 2017. aastal läbi aegade madalaim ning kui kõik, kes liikluses ühel või teisel viisil osalevad, liiklusohutusse panustavad, siis on võimalik seda numbrit veelgi allapoole tuua.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.