Uudis

Ken Block läheb maailma kuulsaimat mäkketõusu võitma roosa 1400-hobujõulise Hoonipigasusega

Ken Block tõmbas hiljuti katte maha Hoonipigasuselt ehk 1400 hobujõuga Porschelt, mis võistleb tänavu Pikes Peaki mäkketõusu võistlusel.

Hoonipigasus alustas 1960ndatel oma elu tavalise neljasilindrilise Porsche 912 mudelina. Selleks, et teha autost tõeline mäkketõusu staar, tegid koostööd Hoonigani Racing tiim ja Porsche BB Autosport, mis on aastate jooksul nii mõnegi klassi võidu saavutanud.

Auto kallal on töö käinud ligi kümme aastat. Aerodünaamika puhul on kõik suurem kui elu. Tagarattad on toodud väljapoole ja liigutatud rohkem tahapoole, et juhitavus oleks säärase võimsuse juures kontrollitavam. Silma torkab ka tagumise põrkeraua puudumine, mistõttu on võimalik näha natukene ka auto sisemusse.

Mis selle ekstravagantse välimusega Porsche niivõrd võimsaks teeb? Mootoriruumis vaatab vastu keskele paigutatud kahe turboülelaaduriga 4,0-liitrine ja kuue silindriga boksermootor, mis toodab 1380 hobujõudu. Bensiinikulu täpsustama kahjuks ei ole. Veelgi huvitavam on fakt, et auto kaalub kõigest 1000 kilogrammi, kuigi sellel on suur mootor ja nelikvedu.

GPS süsteem oskab vastavalt kindlatele kohtadele mägedes autot tõsta või langetada.

Erkroosa värvitooni autor on tänavakunstnik Trouble Andrew. Disain on mõeldud austusavaldusena 1974. aastal Le Mansil sõitnud Porsche 917/20-le, mille kerelt jooksid üle lihalõiked. Blocki autode nimede tüvi baseerub enamjaolt sõnal hooning, järgnev pig viitab auto värvile ehk notsule ning seejärel on lisatud müütiline tiibadega hobune ehk pegasus. Kaval.

“Pikes Peaki mäkketõus on üks peamiseid põhjuseid miks ma veel rallit sõidan” ütles Block. “Sõitjate nimekiri, kes on sellel võistlusel osalenud ja selle võitnud, hõlmab paljusid minu kangelasi nagu Walter Röhrl, Ari Vatanen, Michèle Mouton, Sébastien Loeb ja Rod Millen teiste sõitjate seas.”

“Ma olen alati tahtnud tipptasemel Pikes Peakil sõita ja selle ka võita. Koostöös Porsche BB Autospordiga loodud Porschega on võiduvõimalus päris suur.”

Block on varemgi Pikes Peakil sõitnud, kuid Mustangiga, et filmida tema kuulus Climbkhana video. Seekord on esimene kord kui ta oma silmad võidu poole suunab.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.