Uudis

Kes vastutab, kui autoga täiesti ametlikust jääteest läbi vajud?

Sõites mitteametlikul jääteel on kogu vastutus juhi enda kanda ning kui midagi peaks juhtuma, siis kindlustus appi ei tule. Maanteeameti poolt avatud ametlikul jääteel on aga asjad teisiti ning kui midagi peaks juhtuma, siis juht oma taskust remondi eest tasuma ei pea.

Eesti liikluskindlustuse fondi juhatuse liikme Lauri Potsepa sõnul kehtib ametlikul jääteel nii kaskokindlustus kui ka tavaline liikluskindlustus nii nagu tavalisel teel.

“Siiski peab auto juht käituma mõistlikult – kui juht näeb, et teel on vesi või muu võimalik oht, siis tuleb ohust võimalusel hoiduda ning teavitada maanteeametit,” lausus ta.

Kui auto vajub ametlikul jääteel läbi jää ning autojuhil ei olnud mõistlikult käitudes võimalik läbi jää vajumist ära hoida, siis on sõiduki omanikul tavaliselt õigus nõuda kahju hüvitamist.

“Kindlustusandja hüvitab kahju sõidukikindlustuse lepingu alusel, omavastutuse osa saab nõuda tee omanikult. Kui sõidukikindlustuse lepingut ei ole saab kogu kahju nõuda tee omanikult,” lausus ta.

Oluline on teada ka seda, et kui jääteel peaks mõne eessõitva auto alt lendav jääkamakas auto lõhkuma, siis on süüdi selles juht ise. Seaduse järgi tuleb jääteel hoida vähemalt 250 meetri pikkust vahet eessõitva autoga, seega kui jääkamakas autot siiski tabas, siis ilmselt ei olnud vahe lihtsalt piisavalt pikk.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.