Uudis

Tallinna kesklinnas algavad ulatuslikud teetööd

Foto: Marko Saarm/Scanpix/Sakala

Tallinnas algav teedeehituse hooaeg hõlmab nii magistraalide rekonstrueerimist kui ka kvartalisiseste tänavate remonti ja kergliiklusteede rajamist.

Kesklinna linnaosa kava alusel rekonstrueeritakse ajavahemikus aprillist septembrini Juurdeveo tänav (Pärnu mnt ja Türi tänava vahel) ja Türi tänav (Juurdeveo – Saku tänav). Taastusremont ootab Gildi tänavat.

Suve teises pooles on kavas Herne tänava põhjalik remont ning samal ajal tehakse ka A. Weizenbergi tänava taastusremonti (J. Poska ja Mäekalda tänava vahel). Tartu maanteel Lennujaama tee ja Vana-Tartu maantee vahelises lõigus rajatakse aprillist juulini Ülemiste järve liikumisrada.

Palju väiksemaid töid

“Palju räägitakse suurte magistraalteedega seotud ehitustöödest nagu Gonsiori tänava rekonstrueerimine ja Reidi tee rajamine. Tegelikult aga toob selle aasta kevad, suvi ja sügis Kesklinna ka paljude kvartalisiseste tänavate ja kõnniteede remondi,” rõhutas Kesklinna vanem Vladimir Svet.

Eeloleval suvel tehakse korda Narva maantee kõnnitee linnast väljuval suunal Uus Sadama ja Poska tänava vahel ning Tormi tänav. Aprillist juulini on remondis Kristiina tänava kõnniteed (Luha – Koidu tänava) ja Saku tänav 7 lasteaia juurdepääsutee. Võlvi tänav läheb remonti koos Imanta, Vana-Liivamäe ja Väike-Liivamäe tänavaga ning Lätte tänav koos Allika tänava ühendusteega.

Aasta jooksul peab valmima ka Filtri teed Kadrioruga ja Ülemiste ühisterminaliga ühendava kergliiklustee projekt, samuti Roosikrantsi, J. Poska (Vesivärava – Narva maantee), Koidu (Paldiski maantee – Endla tänav) ning Suve tänavate rekonstrueerimise projektid.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.