Uudis

Kevadel hakkab Tallinna loomaaias külastajaid sõidutama isejuhtiv buss

Foto: Auve Tech

Elektri jõul töötav isejuhtiv buss alustas loomaaias testperioodi juba 2. detsembril. Reisijaid mahub sõidukisse kaheksa ning buss vurab ringi kiirusega 20km/h, mis on ka loomaaia territooriumil lubatud maksimumkiirus. Välja on töötatud mitu marsruudivarianti, lõplik selgub loomaaia külastajate eelistustest.

Tallinna Loomaaed on maailma esimene loomaaed, kus isejuhtiva bussiga liigelda saab. “See, mida nägime kunagi vaid kinolinalt, on saanud reaalsuseks ning tulevik ongi tõepoolest siin,” märkis linnapea Mihhail Kõlvart.

Linnapea Mihhail Kõlvart, Auve Tech tegevjuht Johannes Mossov ja Tallinna keskkonna- ja kommunaalameti juhataja Ain Valdmann.

Loomaaia direktor Tiit Maran märkis, et loomaaia suur territoorium on ühteaegu eeliseks, aga külastaja vaatenurgast mõnikord väljakutseks.

“Tallinna Loomaaia üheks eripäraks ja plussiks, võrreldes paljude teiste loomaaedadega, on meie suur territoorium. Samas on see külastajatele ka väljakutse – jalutuskäigud on pikad ning väsitavad. Selline iseliikuv ja turvaline sõiduk on ideaalne lahendus külastajatele kiiremaks liikumiseks loomaaias,” lisas ta.

Lõpliku ja loomaaiale sobiva lahenduse väljatöötamine vajab veel arendust. “See on kindlasti üks võimalus, kuidas saaksime külastajate elu mugavamaks teha,” tõdes Maran.

Autogeeniuse peatoimetaja Tarmo Tähepõld 2,5-kilomeetrisel autonoomsel ringil.

“Loomaaia keskkond sobib meile ideaalselt opereerimiseks, kuna tegu on ulatusliku kinnise alaga, mis võimaldab meil rakendada oma sõidukit uues keskkonnas ning läbi mängida erinevaid olukordi,” sõnas Auve Techi tegevjuht Johannes Mossov.

Isejuhtiva bussi liikumisi loomaaias finantseerib Auve Tech, sõiduki proovile paneku eesmärgiks on koguda reisijatelt väärtuslikku tagasisidet ning saada sisendit edasisteks arendusteks. Buss on arendatud välja TalTechi ja Auve Techi koostöös, projekt sai alguse 2,5 aastat tagasi, kui eelmainitud osapooled alustasid isejuhtiva bussi väljatöötamist kingitusena Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.