Kia EV6: kuni 430 kW ja 3,5 sekundiga „sajani“ ja oktoobris juba Eestis

Kia avaldas oma uue elektriauto EV6 andmed, millest selgub, et tehakse ka nelikveoline sportversioon EV6 GT, mis kiirendab 3,5 sekundiga nullist „sajani“.

EV6 on Kia jaoks mitmes mõttes oluline auto. Esiteks on tegu margi esimese algusest peale spetsiaalsele elektriautode platvormile kavandatud sõidukiga, teiseks jõuab EV6-ga Kiadele uus disainisuund nimega „Vastandid kohtuvad“.

Igatahes sai uudismudeli eksterjöör rivaalidest eristuv, seda nii laternalahenduste osas kui ka omapärases esimikus. Kui elektriautodel kohtab reeglina vähe või väikseid eesmisi õhuavasid, siis EV6-l jäeti traditsiooniline tuledevaheline iluvõre alles.

Autona liigitab Kia uudismudeli linnadžiibiks, kuigi see on vaid 1,55 meetrit kõrge. Proportsioonid said üldse huvitavad, sest EV6-l on vaat et luksusautolikult pikk teljevahe, ent samas mõistlik 4,7meetrine üldpikkus.

Pikem teljevahe võimaldab põrandasse suuremad akud peita, samas kui sõitjate jaoks tähendab see mõistagi rohkem ruumi. Ka pakiruum sai mahukas, kusjuures teise pakiruumi leiab ka autoninast – see on kas 20- või 52liitrine, sõltuvalt sellest, kas tegu on ühe- või kahemootorilise sõidukiga.

Nimelt tuleb elektri-Kia müügile nii paljudes versioonides, et valikut on raske hoomatagi. Lihtsustatult öeldes on nii: mootoreid võib olla üks või kaks, aga koguvõimsusi kokku viis erinevat, veavad tagumised või kõik rattad, akupakk on suurem või väiksem.

Avalõigus mainitud sportversoon EV6 GT tuleb mõistagi kahemootoriline ja seega nelikveoline. Jutuks on koguvõimsus 430 kW ja pöördemoment 740 Nm, mis tagavad standardsprindi 3,5 sekundiga ning tippkiiruse 260 km/h. Ühtlasi varustatakse tippmudel kahest suurema ehk 77,4 kWh akuga.

Ülejäänud versioonid võivad olla mainitud suurema või siis väiksema 58 kWh akuga ning mõlema akuga kombineeritakse nii taga- kui ka nelikvedu. Näiteks tagaveoline baasmudel pakub vaid 125 kW, samas kui nelikveline suurema akuga mudel tuleb 239 kW-ga. Suurema akuga on tagaveolise mudeli puhul jutuks 510 km sõiduulatus, kõik ülejäänud mudelid peavad leppima siis kehvema autonoomsusega.

Ilmselt tasub veel mainida, et EV6 suudab vedada kuni 1,6tonnist haagist, mis on elektriautode seas tubli näitaja. Siiski teeb Kia huvitava lisamärkuse, et nii rasket haagist saab vedada vaid siis, kui akutäituvus on üle 35 protsendi.

Interjööris varustatakse EV6 kahe nõgusa laiekraaniga, mis võtavad enda alla lõviosa pardafunktsioonidest. Kummagi ekraani diagonaal ulatub 12 tollini, pakutakse ka tuuleklaasinäidikut. Siiski säilis ka teatud arv traditsioonilisi nuppe, sh näiteks helivaljuse oma. Rõhutamaks loodushoidu, on jutuks ka taaskasutus. Näiteks kasutatakse sõitjateruumis ära 111 vana plastpudeli jagu ümbertöödeldud plasti.

Arenenumate juhiabide seas tuleb EV6-le maanteesõidu abisüsteem 2 (Highway Driving Assist 2) ja võtmepuldilt kaugjuhitav parkimisabi. Autot hakatakse tootma Lõuna-Koreas ja esimesed autod peaks teedele jõudma aasta teises pooles. Eestisse on neid oodata oktoobris.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.