Uudis

Kiirus- ja foorikaamerad tegid eelmisel aastal Eestis 137 279 trahvi

Mobiilne kiiruskaamera.Foto: Scanpix

Eesti teede ääres olevad kiirus- ja foorikaamerad fikseerisid lõppenud aastal 139 279 rikkumist, neist detsembris 13 042.

2019. aastal saatis politsei 139 279 trahviteadet foori- ja kiiruskaamerate, sealhulgas mobiilsete kiiruskaamerate poolt tuvastatud rikkumiste kohta, ütles teisipäeval BNS-ile liiklusmenetlusteenistuse vanem Toomas Kaarepere.

See on 26 159 hoiatustrahvi rohkem kui 2018. aastal. Võrreldes varasemate aastatega on koostatud trahviteadete arv suurenenud, kuid eelkõige on see Kaarepere sõnul tingitud mobiilsete kiiruskaamerate kasutuselevõtust.

Esimesed mobiilsed kiiruskaamerad alustasid tööd juulis ning need tuvastasid poole aastaga 22 203 rikkumist. Ühtlasi alustasid mais tööd foorikaamerad Tallinnas Kristiine ristmikul, mis tuvastasid mullu üle 6300 rikkumise, millest üle 1500 olid keelava fooritule eiramised.

Teistest enam rikkumisi tuvastati Tallinna-Pärnu-Ikla maanteel Are alevikus, kus on kaks kaamerat 50 km/h alas ja Libatses, kus kiirust mõõdetakse 70 km/h alas mõlemas suunas, samuti Tallinna-Tartu-Võru-Luhamaa maanteel Puhu ristmikul, kus kiirust mõõdetakse 50 km/h alas mõlemas suunas ja Tallinna-Paldiski maanteel Hüürus, kus on kaks kaamerat 50 km/h alas.

Valdavalt fikseeritakse rikkumised kohtades, kus lubatud suurimaks sõidukiiruseks on vastavalt 50 või 70 kilomeetrit tunnis. Enamik hoiatustrahvidest on summas 9-18 eurot.

Kokku on praegu kasutusel 68 mõõtekabiini, millest neljas – Puhul, Kiial, Libatses ja Rannus – mõõdetakse kiirust mõlemas suunas ning kaheksa mobiilset kiiruskaamerat. See tähendab, et keskmiselt tegi iga kaamera ligi 2000 trahvi.

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.