Kiltsi lennuvälja kiirendusvõistlusel minnakse lööma veerandmiili Eesti rekordit

Foto: Karl-Erik Idasaar

3.-4. juulil toimuvad Haapsalu lähedal Kiltsi lennuväljal EDRA Nationals kiirendusvõistlus. Kokku on Eesti meistrivõistlustel kavas kolm etappi, 24. juulil toimub Ülenurme lennuväljal Speedest ning 4.-5. septembrini Kiltsi lennuväljal EDRA Finals.

„Algamas on väga huvitav hooaeg. Alustavad mitmed uued klassid ja rajale on oodata ka uusi autosid,“ ütleb Eesti Autospordi Liidu kiirenduse alakomitee liige Kain Kivissaar. „Samas on taas rajale oodata kiirendushuvilistele teada-tuntud autosid hüüdnimedega Tšaika ja Godzilla ning mitmeid tuntud võidusõitjaid.“

Kiirendusspordi Eesti karikavõistluste kavva kuulub näiteks uudsena noortele mõeldud spetsiaalautode klass Junior Dragster. Tegemist on umbes neli meetrit pika ja ligikaudu 200 kg kaaluva redelraamil autoga, millel saavad osaleda saavad 8- kuni 18-aastased sõitjad.

Kõige kiiremate autode klassis Outlaw üritatakse üle lüüa 2014. aastal püsitatud veerandmiili Eesti absoluutrekordit 7,771 sekundit. Ka mootorrataste eelmisel aastal püsitatud rekord võib olla ohus.

Pealvaatajatele olulised kellaajad hooaja avavõistlusel.

Laupäev, 3. juuli
09:30 – Väravad avatud pealtvaatajatele
10:00 – Kõikide klasside kvalifikatsioonide algus
18:00 – Kvalifikatsioonide lõpp
18:30 – 2020. a hooaj autode klasside võitjate autasustamine

Pühapäev, 4. juuli
10:30 – Väravad avatud pealtvaatajatele
11:00 – Rada avatud testisõitudeks
12:30 – Eliminaatorsõitude algus
18:00 – Eliminaatorsõitude lõpp
18:30 – Autasustamine

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.