Uudis

Kimera Automobili 037: poole miljoni euro eest saab väga erilise mootoriga “uue” Lancia

Esmapilgul võiks arvata, et Itaaliast pärit Kimera Automobili loodud 037 mudel on järjekordne lisand aina kasvavasse restomod nimekirja. Peaaegu, aga pigem on tegemist interpretatsiooniga, milline võiks olla Lancia ikooniline ralliauto hoopiski tänapäeval.

Kimera 037’ed ehitatakse nullist, seega olemasolevaid, ekslusiivseid ja väga kallid Lancia 037’d kaduma seepärast ei hakka. Ilmselt selleks, et autot saaks seostada Lanciaga, on aluseks võetud Lancia Beta Montecarlo raam, aga järgi pole sellest eriti midagi jäänud. Muudetud on nii geomeetriat kui ka materjale, et saavutada kergus ja jäikus. Kerepaneelid on kõik süsinikkiust, erinevalt originaal 037’e kevlarist valmistatud juppidele.

Keskmootoriga auto jõuallikas on väga lähedane koopia originaalile ja kasutab sama sama mootoriplokki, mis grupp B Lancia ralliautod. Koos Italtecnica nimelise firmaga on 2,1-liitrine ja 4-silindriline mootor saanud nii turbo- kui ka kompressor (supercharger) ülelaadimise. Võimsus peaks küündima 500-600 hj kanti. Mootori arendusse on kaasatud kunagine Lancia jõuallikate insener Claudio Lombardi.

Välimuselt on Kimera Automobili 037 selgelt Lancia 037, aga palju moodsam. Ennekõike märkab uusi esi- ja tagatulesid ja ka uue disainiga ning suuremaid velgi.

Kimera Automobili 037 hind saab olema umbes 480 000 eurot. Standardis on manuaalkast, lisaraha eest saab järestiklülitusega kasti. Ralliauto uusversioon astub esimest korda valikkuse ette tänavu juulis, Goodwood Festival of Speed raames.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.