Uudis

Kindlustus: liikluskahjude arv on drastiliselt vähenenud

Foto: Shutterstock

Möödunud nädalal saatis ERGO kindlustus info, kus oli kirjas, et sõidukitega seotud kahjuavalduste arv on eelmise aasta sama perioodiga võrreldes langenud 32%. Teateid kaskojuhtumitest laekus kindlustusele 23% vähem kui märtsi esimestel nädalatel.

“Klassikalisteks kaskojuhtumiteks on eelkõige väiksemad plekimõlkimised, mis sageli toimuvad kaubanduskeskuste parklates. Nüüd, kui keskuste külastatavusele ja liikumisele üleüldiselt seatakse täiendavaid piiranguid, võime arvata, et sõidukitega seotud kahjud vähenevad lähinädalatel mõneti veelgi,” sõnas ERGO kindlustuse kahjukäsitlusvaldkonna juht Caterina Lepvalts.

Hetkel langus lausa kuni 53%

Küsisime liikluskindlustuse fondi tegevjuht Mart Jesselt, kuidas on käimasolev eriolukord mõjutanud liikluskahjude arvu ernevate seltside kokkuvõttes?

“Kindlustusjuhtumite arv on eriolukorra ajal kindlasti vähenenud, sest liiklussagedus on oluliselt vähenenud. Märtsi kolmandal nädalal registreeriti võrreldes esimese nädalaga 53% vähem liikluskindlustusjuhtumeid,” ütles Jesse.

Samas ei ole Jesse sõnul see number kindlasti lõplik, sest teave õnnetuste kohta laekub kuni kahenädalase nihkega. Seega lähiajal andmed mõningal määral muutuvad, sest infot liiklusõnnetuste kohta tuleb pidevalt juurde.

Mart Jesse ütles ka, et liiklussageduse ja sellega seotud kindlustusjuhtumite arvu vähenemist nägime ka möödunud finantskriisi ajal, kuid siis toimus muudatus üle pikkade kuude jooksul, mitte piltlikult üleöö, nagu täheldame täna.

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.