Uudis

Omapärane pakkumine: Eesti kindlustusfirma annab asendusauto asemel jalgratta, aga päriseks

ERGO pakub sel suvel eraisikutest kaskokindlustuse klientidele võimaluse võtta õnnetuse korral asendusauto asemel jalgratta, mis jääb autoomanikule päriseks.

ERGO kahjukäsitlusstatistika kohaselt juhtub õnnetus iga 20. liikluskindlustuse kliendiga. Sõiduki taastamiseks kuluv remondiperiood on keskmiselt viis päeva, mille jooksul asendusautot vajab 35% autoomanikest.

“Oleme seisukohal, et pooled asendusautode kasutajatest võiks valida auto asemel ratta, kuid kindlasti on jalgrattaga linnas liikumise osas veel mitmeid hirme ja eelarvamusi, mis vajavad järele proovimist, lisaks on tarvis tekitada harjumus.

Jätkuva koroonaohu tõttu võiks ratas olla sel suvel heaks alternatiiviks ühistranspordile. Kui mõelda veel suuremalt, siis tegelikult võiks jalgratas olla alternatiiviks peres olevale teisele autole. Suuremates linnades võib lühemate vahemaade läbimine rattaga olla kiirem transpordiviis kui autoga sõites. Väheneb liiklusõnnetuste risk, mis kasvab tipptundidel ja inimesele endale on aktiivsem elustiil lihtsalt väga kasulik,” ütles ERGO transpordikahjude osakonna juht Raido Orulaid.

Ratta saab valida juhul, kui auto on remondis üle viie päeva

ERGO kindlustuse andmetel juhtub jalgratastega oluliselt vähem õnnetusi kui autodega. “Kui möödunud aastal registreerisime keskmiselt 800 kaskokindlustusjuhtumit ühes kuus, siis samal ajal kogu aasta vältel jõudis meieni vaid 43 teadet jalgratturitega toimunud liiklusõnnetustest, neist omakorda 75% leidsid aset suvel,” sõnas Orulaid.

Asendusauto asemel jalgratast pakub ERGO kindlustus kuni augusti lõpuni kõikidele eraisikutest kaskokindlustuse klientidele, kelle sõiduk viibib paranduses vähemalt viis päeva.

Millised rattad on valikus, näeb SIIT.

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.