Uudis

Kindlustusfirma tõi vanemate sõidukite jaoks välju uudse lisakaitsega liikluskindlustuse

Foto: Dmitri Kotjuh, Järva Teataja / Scanpix Baltics

Ainukesena Eestis pakub Seesam nüüd kindlustuskaitset vanematele sõiduautodele ja väikeveokitele, millele enam kaskokindlustust kas ei pakuta või on see arvestades sõiduki väärtust liiga kulukas.

“Siiani ei ole vanematele autodele pakutud liikluskindlustust, mis liiklusavarii korral kataks riski liiklusõnnetuse põhjustajale. Nõudluse tõttu nägime võimalust uue toote turule toomiseks,” selgitab Seesami sõidukikindlustuse tootejuht Erkki Sipp.

Liiklus+ toodet saab osta 6 aastat ja vanematele tavakasutuses sõiduautodele või väikeveokitele ja see sisaldab ka Seesami liikluskindlustust. Oluline ongi välja tuua, et Liiklus+ ei ole mitte kasko, vaid seda saab ainult koos tavalise kohustusliku liikluskindlustusega.

Tootejuhi sõnul sobib Liiklus+ hästi näiteks neile, kes peale liisingu lõppemist kaskot ei soovi osta, kuid tahavad liiklusõnnetuse riski oma sõiduki suhtes maandada.

Vastu puud sõitmise vastu see siiski ei aita

Uue kindlustusega on kaetud liiklusõnnetuse risk põhjustajale ehk sõiduki kahjustumine kokkupõrkes teise sõidukiga. Kindlustusjuhtumiks on ka liiklusõnnetus jalakäijaga, samuti hüvitatakse autoomanikule suurulukiga kokkupõrkel tekkinud kahjud. Alati peab liiklusõnnetusel eksisteerima teine osapool.

Seetõttu on Liiklus+ toote puhul välistatud loodusjõudude tekitatud kahjud ja üksi kraavi või vastu posti sõitmised. Samuti ei paku Liiklus+ kaitset kuritegevuse vastu.

Lisaks katab Liiklus+ kahjustunud või hävinud sõiduki pukseerimiskulud kuni 500 euro ulatuses nii Eestis kui väljaspool.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.