Uudis

Kindlustusfirma: Linnu kokkupõrge autoga võib tekitada enam kui 1000-eurose kahju

Foto: Meelis Meilbaum, Virumaa Teataja / Scanpix Baltics

Salva Kindlustuse klientidel on viimase paari kuu jooksul tulnud tegeleda sagenevate metsloomadele otsasõitude kõrval ka kahjudega, mis on põhjustatud autoga kokkupõrkest lindudega.

Viimasel kahel kuul on registreeritud kokku ligi 35 loomale ja linnule otsasõitu, mille kahjude kogumaksumus küündis 70 000 euroni.

“Kui üldiselt on metsloomade tõttu tekkinud kahjude arv tõusnud just sügiseti, siis seekord on detsember ja jaanuar olnud samuti rohkete selliste juhtumitega, milles annab selgelt tunda metsloomade arvukuse kasv,” märkis Salva Kindlustuse kindlustusdirektor Urmas Kivirüüt.

Viimase kahe kuu jooksul on ainuüksi autode kokkupõrke tõttu loomade ja lindudega Salva Kindlustus maksnud välja ligi 70 000 eurot 35 juhtumi kohta, lõviosa kahjudest moodustasid otsasõidud kitsedele.

Kalliks teeb juhtumi elektroonika

“Viimastel kuudel on toimunud mitu otsasõitu lindudele, mille kahjusummad küündisid 700 eurost kuni 1200 euroni. Lind võib olla küll massilt väike, aga suure kiirusega kokkupõrkel võib tekkida suur kahju, sest sõidukite esiosad on täis kallist elektroonikat,” lausus Kivirüüt.

Keskmiselt on kitsele või põdrale otsasõidu kahjusumma ligi 3000 eurot. Pole aga sugugi erakordne, et kokkupõrke tagajärjel tuleb terve sõiduk maha kanda. Kivirüüdi sõnul oli viimase, Viljandimaal toimunud juhtumi puhul kindlustuskahju üle 11 000 euro.

Kohustuslik liikluskindlustus ei hüvita teele jooksnud metslooma poolt tekitatud kahjusid ja selliste juhtumite vastu tuleks sõlmida kaskokindlustus.

Kõige kindlam viis loomale otsasõidu vältimiseks on jälgida liiklusmärke, olla eriti tähelepanelik hommikutundidel ja pimedal ajal, hoida piisavat pikivahet ning mitte kiirustada metsavahelistel teedel.

Hukkunud või vigastatud suurulukist tuleb teavitada Keskkonnainspektsiooni numbril 1313, avariist väiksema loomaga aga maanteeinfokeskust numbril 1510. Juhtunust tuleks võimalikult kiiresti teavitada ka kindlustusandjat.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.