Uudis

Koenigsegg esitleb kahte väga erilist Regera superauto versiooni

Koenigseggi esimene hübriidajamiga sõiduk nimega Regera on läbi müüdud. Selle tähistamiseks lõi Rootsi autotootja kaks erilist Regerat, mida esitletakse Genfi autonäitusel.

Väga ekslusiivsete hüperautode tootja Koenigsegg avaldas oma esimese hübriidauto 2015. aasta Gefi autonäitusel. Kolm aastat hiljem on Regera, mida toodeti vaid 80 sõidukit, läbi müüdud. Kolme aasta jooksul müüa 80 sõidukit ei pruugi tunduda teab mis saavutus, kui aga alghind on pisut üle 1,5 miljoni euro võtab asi natuke teised mõõtmed.

Valget värvi Regera eriversioon näitab Ghos lisavarustuse paketti, lisades sügavama esisplitteri ja taganurkadesse väikesed spoilerid.

Interjööris domineerivad oranž ja must nahk ning muidugi ka palju süsinikkiust detaile.

Kuigi aerodünaamika poolest on teine mudel tavalise Regera moodi, on auto värvi poolest ekstravagantsem. Hüperauto kere on kaetud Swedish Blue värvitooni, sinise süsinikkiuga ja Ocean Green triipudega.

Interjööris jätkuvad samad toonid, kuid tekstiiliks pole nahk, vaid täpsustamata luksuslik Skandinaavia materjal.

Koenigseggile kohaselt on Regera kiire, väga kiire. 5-liitrine kahe turboga V8-sisepõlemismootor toodab 1100 hobujõudu ja 1250 njuutonmeetrit ning elektrimootor lisab 700 hj ja 900 Nm.

Kiirenduse osas pole seisust sajani tormamine muidugi tagaveolise auto trump, sellegi poolest on see vägagi lühike 2,8 sekundit. Asjad lähevad õige huvitavaks aga siis, kui kiirused tõusevad.

Nullist kahesajani läheb autol aega vaid 6,6 sekundit, kolmesajani 10,9 ja neljasajani alla 20 sekundi. Liikumiselt kiirendus 150 km/h kiiruselt 250 km/h-ni kestab füüsikareegleid trotsivad 3,2 sekundit.

Hetkel avaldatud Regera eriversioonide pildid on vaid 3D-mudelid, kuid tõenäoliselt on Genfist ilmuvad fotod päris autodest veelgi ägedamad.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.