Uudis

Koenigsegg Gemera: enam kui 1700-hobujõuline “pereauto”

Esimst korda Koenigseggi ajaloos on autotootja esitlenud 4-kohalist sõidukit, mida saaks kasutada igapäevaselt. Vähemalt teoorias. 1723-hobujõuline Gemera on vaieldamatult kõige praktilisem Koenigsegg läbi aegade.

Koenigseggile meeldib teha asju enda moodi ja Gemera on kõige ehedam näide ellest. See on auto, mille sarnast hetkel automaastikul lihtsalt ei ole, sest paberi peal on igapäevane kasutatavus liidetud tüüpiliselt enneolematute Koenigseggi tehniliste näitajatega.

Alustagem siis sellest võib-olla, et kõige tähtsamast numbrist. 1723 hj võimsust saavutatakse tänu kolmele elektri- ja ühele sisepõlemismootorile. 16,6 kWh mahutavusega akud teevad Gemerast ka pistikhübriidi.

Kaks suuremat elekrimootorit, mis liigutavad edasi tagarattaid moodustavad kokku 1115 hj. Kolmas elektrimootor on paigutatud sisepõlemismootori karterisse.

Bensiinil töötav sisepõlemismootor on Gemera puhul vägagi ainulaadne. Tegemist on 2-liitrise, 3-silindrilise, kahe turboga mootoriga, mille piiraja on 8 500 pöörde juures. Kokku toodab jõuallikas 608 hj ja 558 Nm.

Väikene mootor omab ka Koenigseggi uut Freevalve tehnoloogiat, kus mootori klapid liiguvad hüdrauliliselt, tänu millele puudub mootoril nukkvõll.

Kuidas Freevalve tehnoloogia täpsemalt töötab saab vaadata järgnevast videost, kus Cristian Von Koenigsegg näitab tehnoloogiat isiklikult:

Jätkates huvitavate tehniliste lahenduste liinil, on ka märkimist väärt fakt, et kuigi Gemera on keskmootori paigutusega auto, jõuab sisepõlemismootori võimsus siiski ainult esiratasteni.

Sarnaselt Regera hüperautole, puuduvad autol käigud. See tähendab, et bensiini- ja sellega koos töötav elektrimootori võimsus läheb läbi nö. ühe käigulise käigukasti esiratasteni. Sarnaselt Regerale toetub auto ennekõike elektrimootoritele, et madalamatel kiirustel liikuma saada.

Tänu nelikveole, mida võimaldavad kokku kolm elektri- ja üks bensiinimootor, kiirendab Gemera sajani vaid 1,9 sekundiga. Kuigi tippkiirus pole hetkel veel kinnitatud, võib eeldada, et see ületab 400 km/h.

Kirss tordil on muidugi fakt, et uus Koenigsegg on 4-kohaline sõiduk. Uksi on siiski kaks, mis on suuremad kui senistel Rootsi autotootja mudelitel ning need muidugi avanevad kõrvale ja ülesse nagu kõikidel Koenigseggidel.

Koenigsegg Gemera hind pole hetkel avalikustatud, kuid võib täiesti kindel olla, et see summa on 7-kohaline arv.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.