Uudis

Koenigsegg Jesko Absolut tahab olla maailma kõige kiirem auto

Koenigsegg avaldas Jesko nimelise hüperauto eelmise aasta Genfi atonäitusel, mis sai nime autotootja asutaja isa Jesko Von Koenigseggi järgi. Uus Jesko Absolut on modifitseeritud erimudel, millega ilmselt soovitakse püstitada uus tippkiiruse rekord.

Peamine rõhk on läinud õhutakistuse minimaliseerimisele. Tänu sellele on suuremad muutused just aerodünaamika vallas. Jesko Absolut saab pikema tagaosa, tagarataste katted, madalama vedrustuse ning eemaldatud on kapoti õhuavad ja õhuavad esirattakoobaste kohal.

Samuti on eemaldatud ka suur tagatiib, mille asemel on jäetud vaid vertikaalsed “stabilisaatorid”, mis aitavad suunata õhuvoolu ja lisavad stabiilsust suurtel kiirustel.

Tippkiirus on siiani veel avaldamata, kuid Koenigseggi sõnul on tegemist kiireima autoga, mida nad eales ehitanud on. Agera RS mudeli poolt juba saavutatud 447,2 km/h kiirus on seega kindlasti ületatud.

Kindlasti on Koenigseggil oma uue autoga sihikul just Bugatti, kes püstitas mullu uue tippkiirus rekordi, kui Chiron ületas 300 mph piiri ja saavutas tippkiiruseks 490,48 km/h (304,77 mph). Kuigi Koenigsegg ametlikult ei plaani rekordijahis osaleda, siis nende simulatsioonid näitavad, et üle 500 km/h võib auto vabalt sõita. Takistuseks nagu ikka, rehvid ja sobiva raja leidmine. Igatahes ütles firma juht, et nende eesmärk on ja jääb alati ehitada kõige kiiremaid autosid.

Jesko Absolut jõuallikaks on samuti 5-liitrine turboga V8 mootor nagu tavalises Jeskos. Uuemas autos toodab mootor 1622 hj ja 1500 Nm, kuid seda vaid E85 võidusõidu kütusega. Sarnaselt tippkiirusega pole ka kiirendusaegu veel avalikustatud.

Koenigseggi “tavalise” Jesko mudeli hind algab umbes 2,6 miljonist eurost. Seega mõnisada tuhat eurot võib Jesko Absolut hinnale kindlasti juurde lisada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.