Uudis

Koenigsegg Jesko lisavarustuse nimekirjas on asi, mis maksab ligi 374 000 eurot

Koenigsegg Jesko Foto: Paula Johanna Adamson

Rootsi superautode tootja toodab vaid 125 Jeskot ning konfiguraatorile pääsevad ligi ainult need, kes on saanud õiguse auto osta. Üks neist on päris tuntud superautode koguja Manny Koshbin. Ta tegi oma konfigureerimisest ka video ning mis tuli välja?

Värvivalikutes metallikvärvid hakkavad tühise kümne tuhande euro juures, aga asi läheb kiiresti käest ära. Selle eest, et Koenigsegg su autot ära ei värviks, küsitakse tänase kursi järgi 374 000 eurot. Tagajärjeks on katmata süsinikkiu välimusega auto. Sellele saab veel lisada näiteks süsinikplastist rattad 87 000 euro eest.

Kui valida mõni muu toon, siis saab valida kõikide kereaktsentide värve. Näiteks üle auto jooksev kuldne riba maksab ligi 40 000 eurot. Koshbin mängis Jesko hinna 2,7 miljoni euroni, aga kui võtta Jesko Absolut, siis lisandub veel pool miljonit. Absolut on mõeldud järjekordse tippkiiruse rekordi löömiseks, mida veel pole juhtunud, aga ilmselt on see aja küsimus.

Arvestades, et Koshbin mängib USA ostjale mõeldud lehel, siis ilmselt tuleb nendele hindadele veel maksud juurde arvestada.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.