Uudis

Koenigsegg Jesko on uus pöörane superauto, millel on 9 siduriga käigukast

Rootsist pärit Koenigsegg on asendanud Agera RS mudeli veel võimsama Jesko superautoga ja seda tutvustati Genfi autonäitusel.

Pärast tippkiiruse rekordi purustamist Agera RS’iga on aeg jõudnud mudeli väljavahetamiseni. Jesko nimeline uus superauto saab oma nime autotootja asutaja Christian von Koenigseggi isa Jesko von Koenigseggi järgi.

Koenigsegg Jesko saab Agera RS’ilt pärit 5-liitrise turboga V8 mootori, mida on edasi arendatud. E85 võidusõidu kütusega toodab jõuallikas 1 622 hj ja 1 500 Nm. Tavalise bensiiniga pigistab mootorist välja “kõigest” 1 297 hj.

Kuigi täpsemaid andmed auto kiirendusest ega tippkiirusest pole avaldatud, võib üsna kindel olla, et need ületavad Agera RS’i võimeid. Seega kiirendus sajani peaks olema vähem, kui 2,6 sekundit ja kahesajani alla 7 sekundi.

Suurimatest uuendustest Jesko puhul on aga täiesti uus Koenigseggi poolt arendatud 9-käiguline automaat käigukast. Kusjuures igal käigul on eraldi sidur – jah see on 9 siduriga käigukast. Selline automaatkasti lahendus tagab, et käike ei pea vahetama järjestikuliselt.

Kui kõik muud automaat käigukastid peaksid vahetama kolmandalt kuuendani läbides ka neljanda ja viienda käigu, saab uus Koenigseggi kast vahetada näiteks otse kolmandalt kuuenda käiguni ühe käiguvahetusega. Iga vahetus kestab vaid 20 millisekundit.

Koenigsegg Jesko hind algab umbes 2,6 miljonist eurost ja tootmine on piiratud vaid 125 sõidukini.

Vaata ka videot, kus Christian von Koengisegg tutvustab uut Jesko superautot:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.