Koenigsegg purustas 0–400–0 km/h ja veel mitu rekordit ning see on alles algus

Fotod: Koenigsegg

Rootsi hüperautode tootja Koenigsegg ei talunud, et mõned kiirendusega seotud rekordid polegi nende käes ning möödunud aastal 23 rekordit purustanud Rimac Nevera elektriauto pidi alla vanduma traditsioonilisele V-8 sisepõlemismootorile.

Rekordi saavutati mudeliga Koenigsegg Jesko Absolut, millel on kahe turboga 5-liitrine V-8, millel võimsust 1600 hj ja pöördemomenti 1500 Nm, kogu see jõud kantakse 9-käigulise Lightspeed Transmission automaatkasti vahendusel tagaratastele. 1390 kg kaaluva auto aeglustamisele aitavad kaasa süsinikkeraamilised pidurid, mille ketaste läbimõõt on ees 410 mm ja taga 395 mm.

Testis kasutatud auto oli varustuses, mida saavad tellida ka kõik kliendid, auto sõidab kütusega E85 ja rehvideks on Michelin Pilot Sport Cup2 R-id. Ainsa modifikatsioonina oli lisatud turvapuur, mis kergitab auto massi, ja teise mudeli juhiiste, mis oli rekordisõitja eelistatud variant sarnaste rekordsõitude ajal.

Jesko Absolut on muidugi disainitud spetsiaalselt väga suure kiiruse saavutamiseks ja püsib suurel kiirusel stabiilne. Õhutakistustegur on 0,278 ja disain inspireeritud hävituslennukitest. Rekordeid purustati Rootsis Örebro lennuväljal ja autot juhtis Koenigseggi testsõitja Markus Ludh.

Kokku püstitas Rootsi mark lausa neli rekordit. 0–400–0 km/h testi läbis Koenigsegg 27,83 sekundiga Rimaci 29,93 sekundi vastu ning 0–400 km/h võttis rootslastel 18,82 s ja Rimacil 21,31 s. 0–250–0 miili/h testiks vajas Rootsi mark 28,27 s ja 0–250 miili/h kiirenduseks 19,20 sekundit. Viimast kahte testi polnud Rimac oma 23 rekordi seas maininud.

Autotootja asutaja Christian von Koenigsegg lisas kindlalt, et see on pelgalt algus. “Need rekordid kinnitasid meie Jesko Absoluti simulatsioone ja arvutusi, mis lisavad meile enesekindlust, et auto võib saada maailma kiireimaks liiklusesse lubatavaks autoks. Nüüd seisab kõik rehvide testimise, arenduse ja kinnituse taga, kuni me saame lõpuks seda rekordit proovida.”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.