Uudis

Koenigsegg tegi seda jälle: video, mis demonstreerib pöörast tippkiirust

Foto: Youtube

Kui oktoobri alguses sattus Koenigsegg uudistesse rekordiga, mis hõlmas kiirendust 400ni ja siis uuesti seisma jäämist, on Rootsist pärit autotootja seekord demonstreerimas puhast tippkiirust.

Mudeliks oli seesama kliendile kuuluv Agera RS, mis oktoobris läbi viidud katse ning seekord jõuti rekordini Nevada kõrbes, Ameerika Ühendriikides. Teelõik sai kohalikelt võimudelt sulgemisloa paariks päevaks, aga tegelikult läks vaja vaid paari tundi.

Koenigseggil on all samad Michelin Pilot Sport Cup 2 rehvid, mis kahel peamisel konkurendil, Bugatti Chironil ja Hennessey F5’l,  kes mõlemad on väitnud, et just rehvide pärast on suurim mure. Katse juures olid kohal ka Michelini rehvitehase esindajad. Nende algne mure tohutu koormuse osas, mis rehvidele tekib ning kahtlus vastupidavuses, lükati Koenigseggi arvutuste ning ülitäpsete sensorite tulemuste abil ümber.

Rekordiks sai ametlikult 447,2 km/h (277,7 m/h), mis oli keskmine saavutatud tippkiirus kahel sõidul. Esimese katse puhul saavutati 437-kilomeetrine tunnikiirus ning teisel korral lausa enneolematu 457,3 km/h.

Bugatti on väitnud, et nende viimane hüperauto Chiron suudaks saavutada tippkiiruseks 466 km/h. Chironi komistuskiviks on väidetavalt aga sobilikke rehvide puudumine, mis suudaksid taluda sellist kiirust ja olla ka igapäevaselt kasutatavad.

Uueks rivaaliks tippkiiruse jahtimisel on hiljuti avaldatud Hennessey Venom F5, mis suudab tootja andmetel saavutada kiiruseks 484 km/h (301 m/h). Siiani on see aga vaid paberil ning ametlikke testsõite pole veel sooritatud.

Kuidas näeb välja metsik, 450 km/h ületav kiirus aga auto esiaknast saab näha allolevast videost, mis on filmitud mõlema Koenigsegg Agera RS’i testsõitude ajal. Pärast tippkiiruselt aeglustamist tundub silmale 250 km/h peaaegu sama rahulik kui 110 km/h.

Märksõnad: ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.