Uudis

Kohtla-Järvel jäi võltsitud Florida juhiloaga eestlane politseile rumalalt vahele

Foto: Shutterstock

Kohtla-Järve piirkonnapolitseinike tähelepanu köitis 6. märtsil õhtul üks Audi, mille juht oli linnaliikluses osaledes sisse lülitanud tagumised udutuled. Korrakaitsjad otsustasid sõiduki kontrolliks kinni pidada ning juhile meelde tuletada, et sisse lülitatud udutuledega asulateel liigelda ei tohi.

Sõidukit juhtinud noormees hakkas korravalvuritega rääkima inglise keeles. Politseinikud läksid ka inglise keele peale üle ja küsimise peale ulatas mees juhtimisõigust tõendava dokumendi, mis näitas, et tegemist on meie riiki saabunud Florida osariigi kodanikuga. Patrullpolitseinikud ütlesid, et sellise dokumendiga ei ole Eestis midagi peale hakata.

Foto: Jõhvi politseijaoskond

Kodanikul passi kaasas ei olnud ning ta väitis, et ega ta eriti aru ka ei saa, mida politseinikud temast tahavad. Kuna kogu jutt ja olemine tundus politseile kahtlane, siis korrakaitsjad palusid temaga kaasas olnud eesti keelt kõneleval naisel küsida, et las mees ütleb neile ise, kus ta Ameerikas elab.

Näitlemisoskus vedas alt

Selle peale tegi kaaslane saatusliku vea ja hakkas puhtas eesti keeles küsima, et “Kus sa el…” ja sai siis ise ka aru, et ameeriklane ei peaks ju seda keelt mõistma. Naine jätkas küll inglise keeles, aga kinnitas politsei kahtlust, et ilmselt on tegu ikkagi kohaliku kodanikuga. Lisaks esitles juht ennast Florida kodanikuna, aga kõrvalistuja väitis, et viibib ühes autos koos California elanikuga.

Autot kontrollides saadi teada, et sõidukiga olid seotud autos viibinud inimesed, kellel juhtimisõigust ei olnud nign registris oli kirjas ka varasemaid patte. Peale seda tuli sõidukijuhile meelde, et ta on tõesti Eesti kodanik ja tema emakeel on eesti keel. Ta palus politseinikelt vabandust ja ütles, et rikkus seadust seetõttu, et edasilükkamatutel asjaoludel oli vaja vanaema Jõhvi rongi peale viia ning see rikkumine jääb tema elu jooksul üldse viimaseks.

Juhtunu alusel alustati kriminaalmenetlust paragrahvide alusel, mis käsitlevad sõiduki süstemaatilist juhtimist juhtimisõiguseta ning võltsitud tähtsa isikliku dokumendi kasutamist. 23-aastane mees peeti aga kahtlustatavana kinni ning viidi politseimajja.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.