Kõik uued Audi A6 mudelid tulevad hübriidajamiga

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Kaheksanda generatsiooni Audi A6 on avalikustatud ning rõhku on pandud tehnoloogiale, hübriidajamitesse ja sportlikule sõidumaneerile.

Välimus ja interjöör on saanud täieliku uuenduse, kuid suure esivõre ja pilkupüüdvate LED tulede disainiga ei teki kahtlust, mis automargiga tegu on. Audi väidab, et tegemist on kõige sportlikuma A6 sedaaniga läbi aegade, üritades sellega BMW 5. seeriat troonilt tõugata.

Uus Audi A6 on pikem, laiem ja kõrgem. Kaal on olenevalt varustusest 5-25 kg raskem, mis on enamasti tingitud hübriidajamitest. Oluline osa ongi just hübriidajamitel, sest kõik sisepõlemismootorid tulevad koos elektrimootoriga.

Olgugi, et elektrimootorite võimsus on võrdlemisi väike, viib see heitgaaside ja kütusekulu numbrid allapoole. Viimane väheneb Audi sõnul 0,7 liitri võrra 100 km kohta.

Tagasihoidlik hübriidajam (mild-hybrid technology) võimaldab Audi sedaani sisepõlemismootori väljalülitamist ja elektrijõul kiiruse hoidmist vahemikus 55 ja 160 km/h. Stop-start süsteem töötab samuti aldimalt, kui tavalisematel lahendustel ja mootor lülitatakse välja isegi juba 22 km/h kiiruse juures.

Jõuallikaid on algselt saadaval vaid kaks. Bensiinil sõidab 3-liitrine V6 turbomootor 340 hobujõuga ja 5,1-sekundilise seisust sajani kiirendusega.

Diislil töötav, samuti 3-liitrine V6 jõuallikas, toodab 286 hobujõudu. Mõlemad valikud tulevad automaatkäigukasti ja quattro nelikveoga ning väiksemaid, 2-liitriseid bensiini- ja diiselmootoreid, on oodata hiljem.

Interjööris on peale Audi puhul eeldatava digitaalse virtual cockpit näidikuteploki ja suure keskse 8,6- või 10,1-tollise puutetundliku ekraani lisatud ka teine puutetundlik ekraan keskkonsooli alumisse ossa.

Ülemise ekraani kaudu saab kontrollida kõike, mis puudutab navigatsiooni, multimeediat, telefoni ja muud. Alumine ekraan on mõeldud konditsioneeri ja muude mugavusfunktsioonide kontrollimiseks.

Kokku on Audil 37 erinevat juhiabisüsteemi, tähelepanuväärsemaks on nutitelefoni rakenduse abil auto parkimise võimalus.

Teooreetiliselt on uuel Audi sedaanil isejuhtimise kolmanda taseme autonoomsus, mis tähendaks, et kiirteedel liigeldes ei peaks autojuht sõidule tähelepanu pöörama. Kahjuks aga pole seaduse pool veel selliste lahenduste kasutamiseks valmis, vähemalt mitte avalikel teedel.

Muidugi on tänavu oodata ka A6 Avant universaali ning kahtlemata liituvad ka võimsamad S6 ja RS6 mudelid, kuid seda veelgi hiljem.

Seni aga peab leppima A6 sedaani debüüdiga Genfi autonäitusel.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.