Uudis

Kolm uut Aston Martini mudelit, mida Genfis näidati ja mis päriselt tootmisesse jõuavad

Lagonda All Terrain ideeauto ehk Aston Martini tütarfirma luksuslik elektrimaastur.Fotod: Aston Martin.

Aston Martin esitleb Genfi autonäitusel koguni kolme erinevat ideeautot, millest kaks on täiesti uued mudelid ning mis kõik peaksid hiljemalt 2022. aastaks ka tootmisesse jõudma.

Vanquishi nime tagasi toomine

Esimeseks ideeautoks on V6 keskmootoriga Vanquish Vision, mis peaks minema tootmisesse 2022. aastal.

Lisaks Vanquishi nime tagasi toomisele on see esimene tootmisesse minev keskmootoriga Aston Martin, kuigi peagi saab sellise mootori paigutusega näha ka Valkyrie, Valkyrie AMR Pro ja AM-RB 003 mudeleid.

McLaren 720S ja 488 GTB rivaal saab endale  täiesti uue topeltturboga V6 mootori, mida hakatakse Suurbritannias ehitama ning mida saame Vanquishi tootmisversioonis tõenäoliselt koostöös elektrimootoriga näha.

Disainilt on uue Vanquishi arendamises võetud inspiratsiooni Valkyrie mudelilt ning uus mudel on ehitatud uuele keskmootoriga mudelitele loodud platvormile. Tehnilisi andmeid hetkel tootja rohkem avaldanud ei ole.

Projekt 003 ehk “Valkyrie’i poeg”

“Kui Valkyrie on parimatest parim, siis 003 on parim 1 miljoni naela juures,” sõnas Aston Martini disainijuht Marek Reichman uue AM-RB 003 mudeli kohta, mis jõuab tootmisesse millalgi 2021. aastal.

AM-RB 003 on teine Aston Martini ja Red Bull Advanced Technologies’e vahelisest koostööst sündinud mudel ja on mõeldud mudelivalikus Valkyrie ja Vanquishi vahele kui kuldse keskteena.

003 disainis tunneb selgelt ära tootja tippmudeli Valkyrie’i disaini.

Tegu on samuti keskmootoriga Aston Martiniga, mis kasutab samuti topeltturboga V6 mootorit koos hübriidajamiga ning toodab tõenäoliselt üle tuhande hobujõu. 003 keres ja platvormis kasutatakse karbonfiibrit, sarnaselt Valkyrie tippmudeliga.

Aston Martini tegevjuhi Andy Palmeri sõnul on tegu “sillaga” keskmootoritega Aston Martinite valikus. “Valkyrie on maailma kiireim tootmisauto ja nüüd oleme loonud talle poja, mis on teistest superautodest peajagu üle,” ütles ta ning tõi näiteks P1, LaFerrari ja McLaren Senna mudelid.

Astoni tütarfirmast saab luksuslike elektriautode tootja

Autoturu trendidest ei saa ka luksus- ja sportautode tootjad kuidagi üle ega ümber, mistõttu esitles Aston Martin Genfis ka uut Lagonda All Terrain ideeautot ehk elektrilist luksusmaasturit.

Lagonda on Aston Martini tütarfirma, mis hiljuti elektriautode tootjana taaskäivitati ja mille esimene linnamaastur jõuab tootmisesse 2022. aastal.

Lagonda linnamaastur on täiesti elektriline ja võiks iseenesest konkureerida Rolls-Royce Cullinani ja Bentley Bentayga luksusmudelitega, kuigi Palmeri arvates ei teki mudelite seas konkurentsi, kuna sõidukite sihtgrupp on väga erinev.

“See on auto tehnoloogiaettevõtjatele, nendele, kes sõidavad Teslade, mitte Bentley’de ja Rolls-Royce’idega,” sõnas Aston Martini tegevjuht. “See on samas hinnaklassis, kuid pole sihitud sama kliendi poole.”

Elektrimaasturi disain on sportlik ja silmatorkav ning peaks olema inspireeritud luksusjahi välimusest. Sõidukil on vastupidi avanevad uksed, et autost väljumine erilisem oleks.

Põranda sisse ehitatud aku peaks nelja istekohaga salongi rohkem ruumi jätma, kuigi ideeautol on niigi võrdlemisi lai teljevahe. Lagonda elektrimaastur jagab interjööri disaini suuresti sama tootja varem avaldatud sedaani ideeautoga ja vedrustust Aston Martini tulevase DBX maasturiga.

Kuigi tehnilisi andmeid pole veel avaldatud, on teada, et elektrimaastur tuleb nelikveolisena ja mõlemal teljel on üks elektrimootor.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.