Uudis

Kolm uut Porsche Panamera rivaali Genfi autonäituselt

Neljaukseliste sportsedaanide ja -kupeede valik aina kasvab ning Porsche Panamerale on saabumas rivaalid BMW-lt, Mercedes-AMG-lt ja Porschelt endalt.

Kolm uut, kiiret ja sportlikku 4-ukselist sportautot avaldati eile alanud Genfi autonäitusel. Mercedes-AMG debüteeris 4-ukselist GT produktsiooni mudelit, BMW suuremat M8 sedaani kontseptautot ja Porsche lisas uue kere variatsiooni Mission E elektriautole.

Mercedes-AMG GT

Alustame sõidukist, mis kindlasti jõuab tootmisliinile sellisena, nagu Genfis seda ka esitleti. Mercedes-AMG 4-ukseline GT on inspireeritud GT kupeest klientidele, kes vajaksid rohkem praktilisust.

Välimuselt on suur AMG sportsedaan inspireeritud samuti kupee sugulasest, lisades natuke sarnaseid jooni Mercedes-Benzi CLS kupee sedaanist.

Jõuallikatest on erinevalt kupeest saadaval mitu erinevat kombinatsiooni. GT53 kasutab hübridajamit, mis koosneb 3-liitriset rida kuus mootorist (435 hj) ja elektrimootorist (22 hj). GT63 kasutab juba levinud 4-liitrist kahe turboga AMG V8-t 585 hobujõuga ja võimsaim GT63 S sõidab sama mootoriga, mis väljastab 638 hj.

Olenemata jõuallikast on kõik AMG GT sedaanid 4Matic nelikveo ja 9-käigulise automaatkastiga. Kiirendusajad seisult sajani on hübriidajamiga 4,5 ning V8 mootoriga 3,4 ja 3,2 sekundit.

BMW M8 Gran Coupe

BMW tutvustas Genfis hoopis aga 4-ukselist M8 Gran Coupe kontseptautot. Kuna tegemist on siiski veel ideeautoga ei ole tehniliste andmete osalt midagi kahjuks jagada. Välimuselt on disain edasi arendatud mullu esitletud 8. seeria kontseptautost ja ilmselgelt on lisatud ka lisa paar uksi.

Selle aasta jooksul jõudev M8 kupee, mis samuti veel lõplikult avaldamata, saab tõenäoliselt kapoti alla sama V8, mis BMW M5-s. See tähendab 4,4-liitrist kahe turboga V8, mis toodab 600 hobujõudu. Mõlemas M8 mudelis on võimsus kindlasti veel suuremgi.

Tõenäosus, et M8 Gran Coupe ka tootmisse jõuab on üsnagi suur. 6. seeria kupeel on juba Gran Coupe kerestiil, turul tundub nõudlust olevat ja mis peamine, rivaale selles kategoorias on samuti.

Porsche Mission E Cross Turismo

Elektriline kontseptauto Mission E Cross Turismo ei pruugi otsene Panamera rivaal olla, kuid tegemist on siiski uue ja sportliku 4-ukselise autoga. Otsesem Porsche sisene rivaal oleks tavaline Mission E, aga see pole ju üldse midagi uut.

Cross Turismo kerestiil on Porsche sõnul Cross Utility Vehicle (CV) ja kujutab endast Porsche varianti Audi allroad või näiteks Volvo Cross Country lahendusest. Sisuliselt on tegemist natuke kõrgemale tõestetud 4-ukselise praktilise sportautoga.

Välimuselt meenutab Porsche kontseptauto Mission E elektriautot, mis on saanud endale Panamera Sport Turismo universaali kerestiili ning natuke kõrgema vedrustuse.

Tüüpilise kõrgendatud universaali või sedaani moel ei puudu ka matist plastmassist rattakoobaste äärised ja küljeliistud. Muidugi on ilu vaataja silmades, kuid Cross Turismo on samuti ka väga hea näide, kuidas väga ilus Mission E kontseptauto lihtsate võtetega ära rikkuda.

Kas ja mis moel Mission E Cross Turismo ja mass produktsiooni jõuab pole veel teada – oleneb Mission E elektrilise soprtsedaani müügiedust ja Porsche klientide soovidest.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.