Kord Tallinna ringtee tasuta parklas läks karmimaks, sisse pääsevad vaid veokid

Veneküla parkla maantee pealt.Kuvatõmmis, Google

Väo lähistel asuvas Veneküla veokite parklas hakkas täna kehtima uus süsteem. Nimelt rakendas Transpordiamet seal töösse läbipääsusüsteemi, mille tulemusena pääsevad parklasse vaid veoautod ja parklat teenindav transport.

Parkimisala sissesõitudele lisati tõkkepuud ning sisse ja välja registreerimise seade. Parkimissüsteem on loodud nii, et ainult parkimisala kasutajatel on juurdepääs teenustele nagu tualetid ja hügieenisoojakud. See aitab hoida inventari korras ja tagab juhtidele mugavamad tingimused.

Parklas on olemas spetsiaalsed kohad ka eriveostele. Info parklasse sisenemise võimalustest lisab Transpordiamet eriveostele väljastatavatele lubadele. Parkimiskohtade täituvuse andmeid kogutakse parkla sisse- ja väljasõidul ning kuvatakse Tallinna ringtee ääres paiknevatele infotabloodele.

Parkimisala on ja jääb veokitele tasuta kasutamiseks, aasta lõpus lisanduvad suupisteautomaadid on tasu eest. Tegemist on esimese Transpordiameti poolt rajatud 104 kohalise veokiparklaga, mis hakkab vastama veokiparklate pronkstasemele ja on osa Euroopa Liidu turvalisest veoautode parkimisalade võrgustikust.

Parkla eesmärk on pakkuda veoautojuhtidele häid võimalusi puhkepauside tegemiseks. Parklas on turvakaamerad, valgustus, WC-d, pesemisvõimalus ja puhkeala. Sellest saavad kasu nii autojuhid, transpordiettevõtted, ekspediitorid ja logistikud kui kogu ühiskond läbi juhtide, kauba ja transpordivahendite turvalisuse tõstmise.

Parkla projekteeris Roadplan OÜ ning ehitas TREF Nord AS, omanikujärelevalvet teostas Sweco EST OÜ. Parkla maksumus oli 3,1 miljonit eurot, millest 30% rahastas Euroopa Liidu CEF Transpordi programm.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.