Uudis

Kruusateede kandevõime nõrgenemise tõttu kehtestatakse massipiirangud

Foto: transpordiamet

Transpordiamet kehtestab kruusateedele massipiiranguid, et hoida ära teede kahjustusi. „Kevadised soojakraadid on juba tugevat mõju avaldanud ning teede kandevõime on sulamisperioodi tõttu nõrgenenud. Vältimaks suuri kahjustusi kruusateedel, oleme rakendanud massipiiranguid üle Eesti,“ ütles transpordiameti taristu ehitamise ja korrashoiu osakonna juhataja Andres Piibeleht.

Kruusateede muldkehade alumised kihid on jääs, ülemine kruusakiht aga kohati sulanud ja veest läbi imbunud. Üleval olev vesi ei pääse allapoole ning tihti ka mitte külgsuunas välja voolama. Metsa- ja turbaveo ning muude raskete vedude mõjul võivad kruusateed veelgi rohkem kahjustatud saada ja kaotada kandevõime täielikult.

Transpordiamet jälgib olukorda riigiteedel tähelepanelikult ning kui teede kandevõime on taastunud, tühistatakse ka massipiirangud. Loodame liiklejate mõistvale suhtumisele ning palume kehtestatud piirangutest kinni pidada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.