Kui suur on keskmine trahv kiiruse ületamise eest?

Mobiilne kiiruskaamera töös.Foto: Liiklusjärelevalvekeskus

Maanteeamet tegi kokkuvõtte olukorrast liikluses 2019. aastal ja kohal oli ka politsei- ja piirivalveameti juhtivkorrakaitseametnik Sirle Loigo, kes andis ülevaate politsei seisukohalt.

Järelvalve maht suurenes oluliselt ja seda peamiselt tänu tehnoloogiale ehk mobiilsete kiiruskaamerate kasutusele. Oluliselt aitas ajaressursse kokku hoida ka lühimenetluse kasutuselevõtt.

Lühimenetlusi tehti üle 50 000, foori-, kiirus- ja mobiilsete kaamerate poolt tehti 139 279 trahviteadet, nendest 22 203 olid mobiilsed kiiruskaamerad. Kokku panustati järelvalvesse 517 448 tundi ja väärtegude arv suurenes 28%.

Keskmised trahvisummad kiiruse ületamise eest

Piirkiiruse ületamine kuni 20 km/h tegi keskmiseks trahvisummaks 49 eurot. 20-40 km/h eest oli keskmine trahvisumma 150 eurot, 40-60 km/h puhul oli keskmine trahv 450 eurot ja üle 60 km/h rikkumise eest 760 eurot. Suuremate rikkumistega kaasneb sageli ka muu karistus, nagu lubadest ilma jäämine või ka arest.

Joobes juhtimise puhul kehtib ikka kurb loogika, et kui on pidu, siis on ka numbrid suuremad. Kõige rohkem juhte tabati jaanipäeval – 118. Järgmine kurb päev on millegipärast emadepäev, kui tabati 89 juhti. Nendele järgnevad 21. august ehk taasiseseisvumise järgne päev ja 25. juuni ehk jaanipäevale järgnev päev.

Mobiilse kiiruskaamera rekord on 2 tunni jooksul 500 rikkumist Tallinnas, Tammsaare teel. Seal võib olla põhjuseks ka see, et tegemist on uue liikluskorraldusega, kus varem oli lubatud 70 km/h ja ka tee on mitmerealine.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.