Uudis

Kuidas käituda, kui kohtad liikluses presidendi korteeži

Foto: Eero Vabamägi, PM / Scanpix Baltics

Meile tuli küsimus lugejalt, et mida teha, kui maanteel läheneb presidenti eskortiv vilkuritega kolonn. Maanteepeal on keeruline eest ära minna, seega mida peaks tegema? Seisma jääma?

Samuti, kui kolonn sõidab vilkuritega minu ees, kuid kes-teab-mis-põhjusel oleks vaja kolonnist mööda sõita. On see lubatud? Kui jah, siis kas võib ka kolonnis olevate autode vahele reastuda.

Vahele trügimine pole kindlasti lubatud

Küsimusele vastab piirivalve- ja politseameti pressiesindaja Maria Gonjak: “Kolonni lähenemist märgates tuleks sisse lülitada parem suunatuli, vähendada sujuvalt kiirust, hoida paremale poole tee serva ja lasta tagant lähenev kolonn mööda juhul, kui kolonni esimesel sõidukil põlevad sinised vilkurid. Punase vilkuri korral tuleb lisaks eelpool kirjeldatule ka seisma jääda.

Kui me räägime vip-eskordist, siis turvanõuete tõttu ei ole lubatud sinna vahele reastuda.”

Liiklusseadus ütleb antud olukorra kohta nii:

LS §16 (4) (4) Liikleja ei tohi takistada matuse- ega muud rongkäiku, täiskasvanute saatel liikuvat lastegruppi või reguleerija poolt saadetavate sõidukite kolonni.

Möödumine on tõenäoliselt halb mõte

Mis puudutab kolonnist möödumist, siis see otseselt keelatud ei ole. Tuleb aga arvestada, et kui see sõidab aeglasemalt, kui lubatud, siis ilmselt on selleks mingi põhjus, näiteks hakatakse peagi manöövrit sooritama. Samuti on loogiline järeldus, et kui turvaauto leiab, et möödumine ei ole hea mõte, blokeerib ta ilmselt selle võimaluse.

Seega soovitus on vip-eskordist pigem mitte mööduda või kui vajadus ja võimalus on, siis teha seda ülima ettevaatlikkusega, võttes arvesse erinevaid stsenaariume.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses