Uudis

Kuld, eriline süsinikkiud ja virtuaalreaalsus – niimoodi konfigureeritakse ülikallist Aston Martin Valkyrie hüperautot

Peatselt saabuv Aston Martini ulmeline Valkyrie hüperauto on ainulaadne tulemus briti sportauto tootja ja Red Bull Vormel 1 meeskonna aerodünaamika inseneri Adrian Newey koostööst.

Kallite luksus- ja sportautode konfigureerimine on tänapeval viidud tõelise elamuseni. Isegi Eestisse on jõudnud tõeliselt luksuslikul tasemel Bentley esindus, kus saad kõiki nahast istmekatte oma käega katsuda ja metallikvärve oma silmaga vaadata.

Kui asi puudutab aga eriti limiteeritud hüperautosid nagu Aston Martin Valkyrie, mida valmistatakse vaid 99 sõidukit, on see elamus muidugi täiesti teisel tasemel. Vaatame, kuidas näeb sellise masina varustuse valimine.

24-karaadine kuld? Saab tehtud!

YouTube’i vahendusel saame vaadata tänu Mr JWW’le, milline näeb välja sellise masina konfigureerimine ja millised erinevad valikud on auto välimust ja sisemust muutes.

Näiteks saab auto värvile lisada 24-karaadisest kullast detaile, kui tavaline metallikvärv liialt igavaks osutub. Muidugi on vävide valik peaaegu piiritu, kaasates nii läikivaid kui ka matte toone.

Tavalisest süsinikkiust Valkyrie staatusega autole ei piisa, mistõttu pakub Aston Martin erilist mokume süsinikkiud, mis on valmistatud palju keerulisemalt. Liites mitu kihti tugevat materjali, lõigatakse saadud suurest tükist masinaga välja sobilik detail. See tagab ainulaadse mustri igale jupile.

Mokume süsinikkiu. Kuvatõmmis: YouTube, Mr JWW

400-grammine embleem on liiga raske

Aston Martin on isegi muutnud seda, kuidas oma logo auto kapotil eksponeerida. Traditsiooniliselt on kõik märgid eraldi valmistatud ja kaaluvad umbes 300-400 grammi.

Valkyrie jaoks on 400g kaaluv embleem aga liialt raske ja seepärast valmistatakse igale mudelile eraldi üliõhuke metallist või titaaniumist Aston Martini logo. Embleem asetatakse otse värvi peale enne lakkimist ja alles siis lakitakse kogu auto üle.

Aston Martin väidab, et esiotsas paiknev autotootja märk on niivõrd õhuke, et kui seda pimesi käega katsuda ei eristagi, kus on lihtsalt auto värv ja lakk ning kus on laki all antud logo.

Kui terve Valkyrie konfiguratsioon on valmis, saab muidugi autot ise üle vaadata läbi virtuaalreaalsuse, uurides igat detaili erinevate nurkade alt.

Vaata, milline näeb välja Aston Martin Valkyrie konfigureerimine siit:

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.