Uudis

Kummaline 6. mai: Eestis juhtus ühel päeval jalgratastega 5 korda rohkem õnnetusi kui autodega

Foto: Shutterstock

Loodetavasti on kogu eriolukorral ka positiivne mõju ning inimesed kasutavad alternatiivseid liikumisvõimalusi, eelistades näiteks ühistranspordile jalgratast ja selle käigus avastavad, et see on täitsa mõnus ja võimalik.

Samas on kesise infrastruktuuri tõttu rattasõit ka mõnevõrra ohtlik ja sageli ka segadust tekitav. Kui siia lisada veel natuke kogenematust või ka vastutustundetut liiklemist (telefon, kõrvaklapid), siis on tagajärjed nukrad. Seda illustreerib hästi politsei päevane liiklusinfo 6. maist 2020.

Oluline on silmas pidada, et politsei statistikas kajastuvad ainult need juhtumid, kus viga saab inimene või osapooled ei saa kokkuleppele ja kutsutakse kohale politsei. Ilmselt oli autodega juhtumeid veel, aga nende kohta puudub info, sest abi ei vajatud.

  • kella 10.27 ajal juhtus liiklusõnnetus Tartus, kus 48-aastane naine sõitis sõiduautoga Škoda Yeti tagant otsa ülekäiguraja ees peatunud sõiduautole Škoda Octavia, mida juhtis 44-aastane mees.
  • kella 15.02 ajal toimus liiklusõnnetus Pärnus, kus jalgrattur, 80-aastane mees, kaotas jalgratta üle kontrolli ja kukkus. Jalgrattur suri kiirabisõidukis.
  • kella 16.27 ajal toimus liiklusõnnetus Tallinnas, kus esialgsetel andmetel jalgratas, mida juhtis 40-aastane naine, põrkas kokku samas suunas liikunud jalgrattaga, mida juhtis 40-aastane mees. Kokkupõrke tagajärjel naine kukkus. Naisjalgrattur toimetati Põhja-Eesti Regionaalhaiglasse.
  • kella 18.19 ajal toimus liiklusõnnetus Tallinnas, kus esialgsetel andmetel sõitis jalgrattur, 21-aastane naine, tagant otsa ees tema ees liikuvale jalgratturile, 21-aastane naine, mille tagajärjel teine jalgrattur kaotas oma jalgratta üle kontrolli ja kukkus. Teine jalgrattur toimetati AS Ida-Tallinna Keskhaiglasse.
  • kella 19.54 ajal toimus liiklusõnnetus Keila linnas, kus esialgsetel andmetel jalgrattur, 64-aastane mees, kaotas jalgratta üle kontrolli ja kukkus. Jalgrattur toimetati Põhja-Eesti Regionaalhaiglasse.
  • kella 19.58 paiku toimus liiklusõnnetus Rakvere linnas keskväljakul, kus jalgrattur 47-aastane mees ületas jalgrattaga sõites kõnniteed risti, kus ta jalgtee alguse langusel kukkus. Jalgrattur toimetati Rakvere EMO-sse tervisekontrolli.

Enamik rattaõnnetusi on ilma mootorsõiduki osaluseta

6. mai jalgrattaõnnetustest kaks olid ratturite kokkupõrked ja kolm kukkumised. Hukkunuga õnnetuse puhul on teada nii palju, et kukkumise võis põhjustada võimalik terviserike, kuid mees ei kandnud ka kiivrit ja sai kukkumisel viga.

Käesoleval aastal alates 1. aprillist on jalgratturite osalusel juhtunud üldse 32 liiklusõnnetust, neis on vigastada saanud 29 ja hukkunud kaks.

Nendest õnnetustest 26 on olnud sellised, mis on juhtunud ilma mootorsõiduki osaluseta. Enamikel juhtudel on tegu ühesõidukiõnnetustega ehk ümberpaiskumistega, teelt välja sõitmistega või kokkupõrgetega mõne takistusega.

Mis on moraal?

Selle uudisnupu mõte on demonstreerida turvavarustuse vajalikkust. Isegi kui te ei plaani sõita autoteel ja liiklete väiksel kiirusel, siis õnnetusi juhtub ikka ja nagu näha, päris palju.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.