Uudis

Küsi endalt, kas sa oled normaalne või see viimase hetke tüüp?

Foto: Paula Johanna Adamson

Vanasti oli üks nali. Sõjaväes on pesuvahetamise päev ja antakse käsk: “Esimene kasarm vahetab teisega ja kolmas neljandaga pesud ära.”

Ma vahetasin ka eile suvise rattajooksu ära, Paulaga Võtsin enda Camrylt suvekad ära ja kruvisin Paula 20-tollised Rotiformid alla. See nali oli juba ammu plaanis ja no vaadake, see on lihtsalt nii jabur, mis autoga visuaalselt juhtub. Kui nalja ei saa, siis mina ei mängi, ütles Karlsson katuselt. Mul sama asi. Ühtlasi kahekordistus hetkeks ka mu Toyota väärtus.

Pärast seda muutus tõld tagasi kõrvitsaks ja panin alla enda talverehvid. Kenad roostekarva 15-tollised plekkveljed. Hiljem, kui olen veidike sõitnud ja siis veljemutrid üle pingutanud, panen kilbid ka peale. Muinasjutt sai läbi ja haldjast ristiema ei paista kusagilt.

Aga nüüd küsimus – kas sinul on juba vahetatud? Ei ole? On sul mingi hea põhjus ka?

Käitu see aasta teistmoodi

Vaadake sellega on see asi, et talv tuleb ALATI äkki. November on kindlasti musta jää kuu, eile juba Piibe maanteelt tuli sõnumeid, et libe nagu lutsukala.

Aga inimestel on harjumused oma igapäevaseid toimetusi autoga teha. Ja kui selgub, et midagi on maha sadanud või raadio hoiatab musta jää eest, siis alles hakatakse mõtlema, et peaKS vist talvekad panema ja võiKS vist aja kinni panna kuskil.

See aga ei tähenda, et auto koju jäetakse. Sõidetakse ikka, võib olla natuke aeglasemalt, aga suverehv mustal jääl on suhteliselt kasutu nii kiirusel 90 km/h kui ka 40 km/h.  Lihtsalt pauk on väiksem. Teiste liiklejate suhtes ei ole see sugugi mitte aus, tervislik ega ilus.

Pead tellima uued rehvid? Vaata meie testide kokkuvõtet ja telli need KOHE, nagunii oli just palgapäev ka. Rehvid olemas? Pane need alla või aeg rehvivahetusse kinni KOHE. Mitte homme, mitte järgmisel nädalal, mitte siis, kui lumi maas, vaid kohe.

Kevadel võid viimase hetkeni edasi lükata, kui tahad. Sügisel ei tohi, sest väga tõenäoliselt muutud sa teiste jaoks surmarelvaks.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.