Uudis

Küsitluse järgi eelistab täna 60% vastanutest lamellrehve

Lamellrehv.Foto: Pärnu Postimees/Scanpix

Ligi 60 protsenti autojuhtidest eelistab talvesõitudeks lamellrehve, näitab PZU Kindlustuse poolt ühismeedias korraldatud küsitlus. Lamellrehve eelistavad peamiselt linnas sõitjad, samas kui maal on praktilisemad naastrehvid. Küll aga on oluline teada, et alates 1. detsembrist ei tarvitse kõik lamellid enam seaduslikud olla!

Viimati kahe aasta eest toimunud sarnane küsitlus andis lamellrehvidele tookord suurema edumaa, sest siis eelistas neid kaks kolmandikku vastanutest. Varem langes kaalukauss naastrehvide kasuks: 70% eelistas neid 2019. aastal ning 2016. aastal, mil küsitlus toimus esimest korda, valis ligi 80% naastrehvid.

„Lamellrehvid on viimasel ajal pälvinud üle poole vastajate poolehoiu ning võib prognoosida, et naastrehvide osakaal on vähenemas. Siiski on paljudel meeles eelmine lumerohke ja kõikuva temperatuuriga talv, mis muutis sõiduolud raskemaks ning tuletas meelde naastrehvide häid omadusi. Lamellid on omakorda keskkonnasõbralikum valik, kuna need ei lõhu asfalti ja ei paiska õhku kahjulikke peenosakesi,“ ütles PZU Kindlustuse sõidukikahjude grupi juht Teet Järv.

Nagu ka varem, ütlesid paljud küsitluses osalenud, et naastrehvideta ei saa maal elades ning jäistel teedel kuidagi hakkama. Samuti kipuvad naastrehve eelistama juhid, kel sageli väikesed lapsed autos.

„Linnas sõites on lamellrehvid siiski parem valik, sest nende pidurdusteekond kuival asfaldil on lühem kui naastrehvidel. Kuid jäistes oludes võib lamellrehvide pidurdusteekond venida halvimal juhul pea poole pikemaks kui naastrehvidel, mida peab kindlasti arvestama sõidukiiruse ja pikivahe valimisel,“ lisas Järv.

PZU Facebooki lehel toimunud küsitluses paluti märku anda, kas vastaja eelistab lamell- või naastrehve. Kokku andis oma hääle 1703 inimest, kellest 959 pooldas lamellrehve ning 744 naastrehve.

Talverehvid on Eestis kohustuslikud 1. detsembrist, kuid enne ilmade külmenemist on mõistlik rehvivahetus ära teha. Eestis on talverehvide nõutud minimaalne mustrisügavus kesksoonest mõõdetuna 3 mm ja soovituslik 4–5 mm ning kasutada võib nii lamell- kui ka naastrehve. Suure pakasega tasub uuesti kontrollida ka rehvirõhku.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.