Uudis

Kuuldused Eesti lahedaima võidusõidusarja surmast olid ennatlikud – Mannergute mõõduvõtt on tagasi!

Kellad, viled, tuled ja soov võidu kihutada - mannergud pakuvad seda kõike!

Autogeenius käis eelmisel sügisel vaatamas viimast Mannergute mõõduvõtu etappi Audru ringrajal. Võistlus oli vägev, osalejaid palju ja meeleolu ülev. Korraldajate sõnul oli tegu siiski viimase etapiga üldse.

Miks? Korraldajate sõnul oli jaks lihtsalt otsa saanud ning nad ei soovinud seda pinget kuklas, et kümned ekipaažid ootavad kutset lahingkogunemisele, aga kust leida aeg ja energia…

Nad on tagasi, nagu Kuldne Trio!

Nüüd on aga uus aasta, uus kevad ja uued tuuled. Nende enda sõnadega öeldes:

“Mannergute Mõõduvõtt on õppinud kogenud spetsidelt nagu näiteks Kuldne Trio ja Meie Mees – mitte ükski viimane kontsert ei pruugi olla viimane! Nii tulevad ka Mannergud jälle, hoolimata eelmise aasta lõpukontserdist.”

Millise autoga võib osaleda?

Kuigi mõõduvõtu peamine eesmärk on lust ja sõidurõõm, on tehnilised tingimused, eeskirjad ja reeglid väga konkreetselt paigas. Peamine on see, et auto tühimass ei tohi olla üle 1500 kg ja võimus tonni kohta üle 75 kilovati. Samuti pole lubatud ülelaadimisega ja rootormootorid.

Tegemist ei ole võidusõiduga tavalises mõttes – kohti ei jagata ringiaegade või lõppaja järgi, vaid muudel alustel. Seepärast on ka sõna “mõõduvõtt” kasutusele võetud.

Kiirusele on muuseas ka reeglites pandud piirang – kui sõidad Audrus ringi kiiremini kui 1:40.00, siis on ette nähtud karistus.

Ürituse Facebooki leht on SIIN ning kogu info on leitav ka lehelt https://www.mannergutemooduvott.ee

Ma nägin seda võistlus kõrvalt ja ma kinnitan, et iga sõidusõber saab sealt adrenaliini, sõidurõõmu ja põnevust. Kõige odavam viis võidu sõita.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.